برگزاری شورای (ساغ) شهرستان قشم با موضوع عقرب گزیدگی و سطح بندی خدمات سلامت
 

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قشم در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی (ساغ) گفت:  یکی از خطراتی که این روزها با گرم شدن هوا، مردم را تهدید می کند، عقرب گزیدگی است که در صورت جدی نگرفتن می تواند منجر به مرگ شود، فعالیت عقرب‌ها با گرم شدن هوا در فصل بهار و تابستان، افزایش پیدا می‌کند و به همین دلیل بیشترین موارد عقرب‌گزیدگی در ماه‌های گرم سال اتفاق می‌افتد.

دکتر حمید رضا بهزادی ضمن ارائه آمار گزش مار و عقرب در سال 98، افزود : در قدم نخست پیشگیری و مقابله با مارگزیدگی و عقرب گزیدگی مهم است و مردم برای پیشگیری از عقرب گزیدگی اقدامات حفاظتی از جمله پرهیز از انباشتن و توده کردن هیزم و مصالح ساختمانی در محل سکونت و اطراف آن، مسدود کردن سوراخ های دیوارهای منازل به ویژه درو پنجره و ورودی های فاضلاب را انجام دهند. و گام دوم آموزش اقدامات اولیه مورد نیاز در زمان گزش و انتقال فرد به اولین مرکز درمانی حائز اهمیت می باشد.

دکتر بهزادی با اشاره به سطح بندی خدمات در قوانین برنامه ششم توسعه گفت: در اسناد بالا دستی عنوان شده است که در قالب نظام ارجاع باید بدانیم در سطوح مختلف بیمارستانی چه خدمتی را باید افراد دریافت کنند .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم بیان داشت: تلاش هایی در خصوص فراهم نمودن  زیرساخت ها ی نرم افزاری و سخت افزاری برای راه اندازی و عملیاتی نمودن نظام ارجاع از سطح یک به سطح دو در شهرستان صورت گرفته که در آینده ای نزدیک گام موثری در مسیر رضایتمندی خدمت گیرندگان و مدیریت منابع  خواهد بود .

شورای سلامت و امنیت غذایی با حضور معاون سیاسی فرمانداری قشم، بخشدار مرکزی، مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قشم، رئیس بیمارستان و سایر اعضا تشکیل و مصوبات جلسه با محوریت همکاری تمام نهاد ها، ادارات، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا در اطلاع رسانی این برنامه به امضاء رسید.

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٢٨٦ | تعداد نمایش خبر : 217
 

 


خروج