کارگروه سلامت و امنیت غذایی با موضوع اجرای طرح واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال در شهرستان رودان
 

کارگروه سلامت و امنیت غذایی با موضوع برگزاری طرح واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال در شهرستان رودان برگزار شد.

 در این جلسه که در محل فرمانداری شهرستان رودان و به ریاست نیک طبع معاون فرماندار، دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان و دبیر کارگروه، دکتر نجفی مشاور فرماندار در حوزه بهداشت و سلامت و با حضور سایر مسئولین دستگاههای اجرایی عضو این کارگروه تشکیل شد، هماهنگی های لازم جهت اجرای موفقیت آمیز طرح فلج اطفال در شهرستان و نحوه همکاری سایر ارگان ها در اجرای طرح مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر حسینی هدف از اجرای این طرح را حفظ دستاوردهای برنامه ریشه کنی فلج اطفال در کشور و شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سال ها است که موردی از بیماری فلج اطفال در کشور نداشته ایم و همچنین با توجه به همجواری کشور ما با دو کشور پولیو آندمیک در مرز شرقی و ترددهای بسیار اتباع بیگانه، در هر زمان خطر بازگشت مجدد بیماری به کشور وجود دارد. لذا برای تداوم وضعیت عاری از پولیو، ایمن سازی تکمیلی با کیفیت مطلوب ضروری می باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان گفت: اجرای کامل و موفق طرح ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال، نیاز به تعامل و همکاری کلیه ارگان ها و ادارات شهرستان دارد و با اجرای این طرح، بیش از 15 هزار کودک زیر 5 سال در شهرستان رودان علیه بیماری  وحشی فلج اطفال واکسینه خواهند شد.

دکتر حسینی افزود: طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در دو مرحله انجام می شود که نوبت اول 5 لغایت  8 اسفندماه سال جاری و مرحله دوم این طرح 18 لغایت 21 فروردین ماه 1397در سطح شهرستان رودان همزمان با سایر شهرستان های استان هرمزگان توسط 200 تیم عملیاتی متشکل از پرسنل بهداشتی درمانی و رابطان بهداشتی، بسیجیان و داوطلبان هلال احمر با مراجعه مستقیم به درب منازل در شهر و روستا به مدت 4 روز انجام خواهد شد.

در پایان این جلسه نیک طبع، معاون فرمانداری رودان از مسئولین حاضر در جلسه خواست در اجرای این طرح عظیم و ملی که در دنیا کم نظیر می باشد، با تمام توان شبکه بهداشت را یاری رسانند.

 

وی از ارگان هایی نظیر سپاه و هلال احمر خواست تا با اعزام نیروهای بسیجی و داوطلب خود در این طرح، همچون سال های گذشته، سلامت را به خانه های مردم هدیه برند. همچنین از سایر ادارات خواست وسیله نقلیه مورد نیاز شبکه بهداشت جهت جابه جایی نیروها در مناطق شهری، روستایی و بعضاً صعب العبور را بر اساس لیست ارسالی و برنامه زمان بندی شده فراهم سازند. 

 


 

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠٨٣١ | تعداد نمایش خبر : 417
 

 


خروج