صفحه اصلی > وبدای مراکز > حاجی آباد 


توسط بالگرد فوریت های پزشکی هرمزگان صورت گرفت؛
مرد حاجی آبادی با آسیب دیدگی شدید دو دست به بیمارستان پیوند شیراز اعزام شد
 

رییس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) حاجی آباد از اعزام فوری مرد ۲۷ ساله حاجی آبادی که بر اثر ترکیدن سیلندر گاز از ناحیه هر دو دست دچار آسیب جدی شده بود؛ به بیمارستان شیراز توسط بالگرد مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان خبر داد.

پرویز طاهری افزود: بیمار آقای 27 ساله ساکن شهرستان حاجی آباد در اثر ترکیدگی سیلندر گاز (پیک نیک) از ناحیه هر دو دست (بالای آرنج ) دچار پارگی تاندون ، اعصاب و عروق دست شده بود که در ساعت 23 روز یکشنبه توسط عوامل فوریتهای پزشکی به اورژانس بیمارستان حاجی آباد منتقل شد.

وی اظهار کرد: پس از معاینه توسط پزشک عمومی اورژانس بدلیل پیچیدن ورق آهنی به دور دست و نفوذ در بافت دست و عدم امکان شروع درمان از نیروهای هلال احمر درخواست کمک شده و جسم فلزی توسط نیروهای هلال احمر از دور دست بیمار جدا شد.

طاهری تصریح کرد: بیمار بلافاصله به اتاق عمل منتقل شده و طی یک عمل حدوداَ 7 ساعته توسط متخصص جراح هر دو دست مورد عمل جراحی قرار می گیرد.

با توجه به پارگی تاندون ها ، اعصاب و شریانهای هر دو دست ، توسط متخصص جراح از ناحیه پا شریان برداشته، و شریان های هر دو دست پیوند زده می شود تا جریان خون دستها برقرار شود.

رییس بیمارستان شهرستان حاجی آباد خاطر نشان کرد: پس از عمل بیمار مجددا دچار خونریزی و افت فشار می شود؛ که تیم پزشکی با اقدامات به موقع و کنترل خونریزی ، شرایط بیمار را جهت اعزام پایدار نموده و توسط بالگرد اورژانس استان به همراه تکنسین های فوریتهای پزشکی به بیمارستان شیراز اعزام گردید.

شایان ذکر است؛ بیمار دچار سوختگی و آسیب دیگری نبوده و فقط از ناحیه دو دست دچار پارگی بافتها شده بود.

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١٩٤١ | تعداد نمایش خبر : 344
 

 


خروج