صفحه اصلی > وبدای مراکز > حاجی آباد 


نجات جان مادر باردار مشهدی در حاجی آباد
 

مادر باردار مشهدی که در سانحه واژگونی خودرو دچار آسیب جدی شده بود، با همّت پرسنل بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهرستان حاجی آباد از مرگ حتمی نجات یافت.

در صبح اولین روز فروردین و در حالی که ساعاتی از تحویل سال نو نگذشته بود و پرسنل بیمارستان فاطمه الزهرا(س) حاجی آباد در محل کار در حال خدمت بودند، ناگهان بیمار تصادفی با حال وخیم توسط پرسنل اورژانس 115 به بیمارستان تحویل داده می شود.

بیمار خانمی باردار و 31 ساله اهل یکی از روستاهای مشهد است که در سانحه واژگونی خودرو در 35 کیلومتری مسیر حاجی آباد ـ سیرجان دچار آسیب های جدی شده بود.

 به محض ورود بیمار و پذیرش در بخش اورژانس بیمارستان، با توجه به وخامت حال بیمار و باردار بودن، سریعاً توسط متخصص زنان ویزیت شده و سی تی اسکن درخواست می شود که پس از بررسی شرح حال و وضعیت بیمار، توسط متخصص زنان و جراح بیمارستان تصمیم به ختم حاملگی و نجات جان نوزاد گرفته می شود و این مادر باردار جهت انجام سزارین اورژانسی به اتاق عمل منتقل می شود.

در عمل جراحی مشخص می گردد بیمار دچار خونریزی در حفره شکمی شده است و در بررسی بیشتر مشخص می شود بیمار دچار پارگی کبد و دیواره خلفی رحم نیز شده است که با نظر متخصصین سریعاً لوله گذاری ریوی برای بیمار انجام و پارگی های کبد و رحم ترمیم می شود.

سپس نوزاد نیز پس از عمل سزارین موفقیت آمیز متولد می شود و بدلیل نیاز به مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) به بندرعباس اعزام و مادر نیز به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان منتقل می شود.

در پیگیری های انجام شده توسط کادر بیمارستان فاطمه الزهرا (س) حاجی آباد حال مادر و نوزاد رضایت بخش اعلام شده است؛ همچنین در پی این اقدام شایسته و به موقع کادر بیمارستان حاجی آباد، دکتر حامد قضاوی، مدیر سلامت جمعیت و خانواده مشهد طی تماس تلفنی با سوپروایزر بیمارستان حاجی آباد از خدمات مطلوب ارائه شده کادر بیمارستان و نجات جان این مادر و نوزاد مشهدی تقدیر و قدردانی کرد.

 


 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٦ فروردين ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١١٥٧ | تعداد نمایش خبر : 553
 

 


خروج