صفحه اصلی > وبدای مراکز > بندر جاسک 


همزمان با ورود سامانه بارشی و احتمال بروز سیل در شهرستان جاسک؛
جلسه ستاد بحران در شبکه بهداشت و درمان جاسک تشکیل شد
 

مدیر شبکه بهداشت و درمان جاسک از برگزاری جلسه مدیریت بحران با هدف آماده بودن مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی  و بیمارستان در مواقع بحران و کاهش خطرات خسارت های احتمالی سیل در شبکه بهداشت با حضور رییس بیمارستان و مسئول مدیریت بحران و دیگر مسئولین ستادی شبکه خبر داد.

دکتر عباس ابراهیمی با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارندگی شدید و احتمال وقوع سیل در روزهای آینده اعلام آماده باش کرد .

وی گفت : باید برای شرایط بحران آمادگی و برنامه ریزی نظام مند صورت گیرد، و این در صورتی انجام می شود که تیم بحران وظایف خود را بشناسد و بداند که در هر شرایط باید چه اقداماتی انجام دهد.

 دکتر ابراهیمی در خصوص چالش های حوزه بهداشت در منطقه در هنگام بحران افزود: تامین آب آشامیدنی سالم تا زمان اعلام پایان بحران، احتمال گسترش در مورد همه گیری بیماری های ناشی از آب و غذا و احتمال بیماریهای منتقله و مشکلات جوی آسیب به سیستم زنجیره سرما و واکسن از مهمترین مشکلات می باشد که باید به خوبی مدیریت شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان جاسک از آمادگی آمبولانس ها در بیمارستان و پایگاه بین جاده ای، ذخیره آب شرب و آمادگی بخش های بیمارستان خاتم الانبیاء این شهرستان جهت پذیرش بیماران و دارو به اندازه کافی در ترالی و لغو مرخصی کلیه پرسنل و عدم خاموشی تلفن همراه کارکنان تا پایان شرایط در جلسه اعلام کرد.

تاریخ درج خبر : شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٤٥١٢ | تعداد نمایش خبر : 135
 

 


خروج