صفحه اصلی > وبدای مراکز > بندر جاسک 


در هفته اطلاع رسانی ایدز صورت گرفت؛
مشاوره و انجام آزمایش رایگان اچ.آی.وی ایدز در ایستگاه سلامت شهرستان جاسک
 

 

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک از برپایی ایستگاه سلامت با ارائه خدمات مشاوره ای و اطلاع رسانی در جهت پیشگیری از این بیماری عفونی و واگیر در هفته اطلاع رسانی ایدز خبر داد.

دکتر عباس ابراهیمی افزود: به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز با شعار برای (آگاهی از سلامت، خود من هم آزمایش اچ آی وی می دهم.) با هدف پیشگیری تشخیص زودهنگام و درمان حمایت از مبتلا یان به اچ.آی.وی  شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت در این شهرستان کرد.

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی در خصوص بیماری ایدز باید در طی سال اجرا شود و مختص به یک زمان خاص نیست؛ لذا تمام گروه های سنی و همچنین گروه های در معرض خطر و پرخطر باید توسط مراقبین سلامت آموزش داده شوند.

ابراهیمی بیان کرد: آموزش و اطلاع رسانی در زمینه بیماری ایدز یکی از برنامه های مهم کشور است.

مقصود موسوی مسئول مبارزه با بیماریها شهرستان جاسک گفت: تنها راه تشخیص بیماری ایدز انجام آزمایش خون است.

 وی افزود: در مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری از تست های تشخیص سریع یا رپیدتست استفاده می شود که در مدت 20 دقیقه جواب آماده می گردد. اگر تست مثبت باشد تست های تکمیلی برای فرد انجام می شود و همچنین در صورت منفی بودن تست به فرد توصیه می شود تست را تا سه ماه دیگر تکرار کند چون این احتمال وجود دارد که فرد آلوده باشد  ولی هنوز آنتی بادی علیه ویروس تولید نشده باشد .

موسوی بیان کرد: در این پایگاه اطلاع رسانی ایدز ضمن توزیع پمفلت در خصوص این بیماری، تست اچ.آی.وی، فشارخون و تست قند نیز از مراجعه کنندگان گرفته شد.

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٣٤٠٣ | تعداد نمایش خبر : 199
 

 


خروج