صفحه اصلی > وبدای مراکز > بندرعباس 


توسط بالگرد مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی هرمزگان انجام شد؛
اعزام به موقع مصدوم تصادفی از بستک به بندرعباس
 

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی هرمزگان از اعزام بیمار تصادفی بدحال از بیمارستان فارابی شهرستان بستک به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس خبر داد.

دکتر محمود حسین پور افزود: بیمار آقای ۷۴ ساله که بر اثر تروما ناشی از تصادف رخ به رخ خودرو وانت با کامیون خاور دچار شکستگی دو پا و فک، پارگی کبد و همچنین خونریزی داخلی شده بود پس از انتقال به بیمارستان فارابی بستک خدمات اولیه درمانی دریافت را می کند.

دکتر حسین پور ابراز کرد: با توجه به اینکه اين مصدوم تصادفي نیاز به درمان تخصصی در مرکز استان داشت و بايد در كمترين زمان ممكن به مركز درماني مجهز منتقل مي شد و همچنین امكان اعزام جاده اي وي به علت طولاني بودن مسير وجود نداشت؛ بلافاصله پس از هماهنگی های لازم از طریق ستاد هدایت و انجام  اقدامات لازم جهت پذیرش با استفاده از بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اعزام شد.

رئیس مركز مدیریت حوادث و فوريت های پزشكي هرمزگان ادامه داد: بیمار در شرایط مناسب پس از طی مسیر یک ساعته توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان جهت درمان به موقع به بيمارستان شهید محمدی بندرعباس تحویل شد.

وی اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی وزارت بهداشت توسعه خدمات اورژانس هوایی و پوشش خدمات در مناطق روستایی و مناطق صعب العبور می باشد که حضور سریع بالگردهای اورژانس هوایی در محل وقوع حادثه می تواند در کاهش صدمات جانی بسیار نقش آفرین باشد.

دکتر حسین پور خاطر نشان کرد: اورژانس هوایی هرمزگان توانسته طی مهرماه سال جاری ۹ ماموریت اورژانسی جهت انتقال بیماران و مصدومان ناشی از حوادث از سراسر استان به مراکز تخصصی و مجهز درمانی از جمله بیمارستان شهید محمدی بندرعباس با هماهنگی واحد “MCMC” (ستاد هدایت) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به انجام برساند.

شهرستان بستک در فاصله ۲۳۰ کیلومتری بندرعباس در غرب هرمزگان واقع شده است این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۸۲ هزار نفر با دارا بودن بیمارستان ۶۴ تخت خوابی فارابی تحت پوشش خدمات اورژانس هوایی هرمزگان قرار دارد و در صورت نیاز به انتقال بیماران بدحال به مرکز استان یا سایر استانهای همجوار ماموریت های لازم توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵صورت می گیرد.

 

 

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٩٦٤ | تعداد نمایش خبر : 450
 

 


خروج