برگزاری دهمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بشاگرد
 

دهمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بشاگرد با موضوع بهبود تغذیه و امنیت غذایی در محل سالن اجتماعات فرمانداری با حضور اعضا برگزار شد.

دکتر عباس علیمراد، مدیر شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان بشاگرد با اشاره به اهمیت غذای سالم گفت: سلامت تغذیه افراد یک جامعه مقوله ای است که فقط به وجود مواد غذایی در سبد خانواده بستگی ندارد؛ بلکه میزان قابل توجهی تحت تأثیر فرهنگ تغذیه افراد یا خانواده هاست.

دکتر علیمراد تغذیه نامناسب را یکی از عومل مهم ابتلا به بیمارهای غیر واگیر از قبیل بیماری قلبی و عروقی، فشارخون بالا و دیابت عنوان کرد و افزود: تغذیه صحیح به دو اصل تنوع و تعادل در برنامه غذایی وابسته است و از دلایلی که به اصل تنوع و تعادل در برنامه غذایی کمتر مورد توجه قرار گرفته است، می توان به مشغله فراوان زندگی، رویکرد زندگی صنعتی و روی آوردن به زندگی ماشینی و کاهش صرف زمان کافی جهت تهیه غذا اشاره نمود.

وی ادامه داد: در حال حاضر گروههایی از جمعیت کشور ما دچار سوء تغذیه هستند و بخش هایی از جمعیت نیز از مشکلات ناشی از اضافه مصرف یا مصرف رژیم غذایی نامتعادل از بیماری هایی مثل دیابت، چاقی و بیماری های قلبی و عروقی رنج می برند.

 

در پایان دبیر شورای سلامت شهرستان گفت: برای رفع سوء تغذیه در شهرستان، مکمل های دارویی بین گروههای سنی مختلف توزیع می شود و برای کودکان زیر 6 سال با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و برای زنان باردار با همکاری بنیاد علوی سبد غذایی توزیع می شود.

 

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٥ دی ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠٥٠٨ | تعداد نمایش خبر : 395
 

 


خروج