صفحه اصلی > آرشیو خبر 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
شرکت های بیمه بالغ بر270 میلیارد تومان بدهی به دانشگاه علوم پزشکی دارند
 

دکتر حسین فرشیدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان ضمن اشاره به عدم تسویه حساب مطالبات از طرف بیمه ها گفت: متأسفانه در استان هرمزگان نیز مانند سایر استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور میزان بدهی بیمه ها بسیار بالا بوده که این امر موجب بروز مشکلات عدیده ای در جهت ارائه خدمت رسانی شده است.

دکتر فرشیدی مهمترین عارضه اجتماعی و از نتایج ناخوشایند عدم پرداخت به موقع بیمه ها را ایجاد بی اعتمادی همکاران پزشک و غیر پزشک در بیمارستان ها نسبت به دانشگاه، در خصوص نحوه و زمان پرداخت مطالباتشان عنوان کرد.

وی افزود: از نتایج دیگر اهمال بیمه ها در پرداخت، عدم توانایی پرداخت مطالبات دانشگاه به شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی بوده است که به همین دلیل بیمارستان های دولتی در تهیه ملزومات مورد نیاز خود جهت خدمت رسانی به بیماران دچار مشکلات عدیده شده اند و از طرفی دیگر سبب نارضایتی شرکت های طرف مقابل بیمارستان ها نیز شده است.

دکتر فرشیدی خاطر نشان کرد: با وجود همه این موارد، دانشگاه علوم پزشکی سعی بر ارائه خدمات مناسب به بیماران خواهد داشت؛ اما در گذر زمان و عدم پرداخت بدهی ها، قطعاً با چالش رو به رو خواهیم شد.

وی افزود: امیدواریم مسئولین سازمان های بیمه گر با پرداخت هرچه سریع تر بدهی های خود، در ارائه خدمت رسانی به هم استانی های عزیز همکاری نمایند.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٦٨١ | تعداد نمایش خبر : 124
 

 


خروج