صفحه اصلی > آرشیو خبر 


کلاس آموزشی فرسودگی شغلی ویژه مدیران و مسئولین ایمنی HSE در شهرستان قشم برگزار شد
 

 

آگاه سازی و حساس سازی نسبت به اختلالات روانی ناشی از محیط کار، باعث کاهش فرسودگی شغلی می شود.

متخصص اعصاب و روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت : فرسودگی شغلی پیامدی از فشار شغلی دایم و مکرر است. بدین ترتیب که شخص در محیط کارش به علت عوامل درونی و بیرونی احساس فشار می‌کند و این فشار، پیوسته و چندین‌باره بوده و سرانجام به احساس فرسودگی تبدیل می‌گردد. فرسودگی شغلی به عنوان فقدان انرژی و نشاط تعریف می‌شود و شخص دچار فرسودگی شغلی، احساس کسالت‌انگیزی را نسبت به انجام رفتار شغلی نشان می‌دهد.

دکتر نرگس شریف زاده افزود: قدم نخست در کاهش اختلالات روانی ناشی از محیط کار، آگاهی و حساس بودن نسبت به اختلالات است.

دکتر شریف زاده اظهار داشت: شناسایی و مداخله بهنگام در اختلالات روانی ناشی از محیط کار، در کاهش فرسودگی شغلی کارکنان تأثیر به سزایی خواهد داشت.

متخصص اعصاب و روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم ضمن ایراد توصیه هایی در خصوص بهداشت روان و محیط کار، بیان داشت: احساس شکست و شک نسبت به خود، از دست‌دادن انگیزه، احساس بی‌کسی دائم، افتادگی و سرخوردگی، به‌طور فزاینده‌ای بدگمانی و دید منفی نسبت به اطرافیان، کسالت روانی و احساس تنهایی در دنیا، کاهش رضایت و شکست از علایم و نشانه های فرسودگی شغلی است که می بایست جدی گرفته شود .

کلاس آموزشی فرسودگی شغلی به همت واحد سلامت محیط و کار و سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در سالن کنفرانس این شبکه برگزار شد.

 

 

 

 

تاریخ درج خبر : جمعه ١٥ شهريور ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٦٣٢ | تعداد نمایش خبر : 383
 

 


خروج