صفحه اصلی > فرهنگ سلامت 


مقاله / برچسب مواد غذایی چه اهمیتی دارند؟
برچسب مواد غذایی به افراد کمک می کند هنگام خرید مواد غذایی، انتخاب های سالمی داشته باشند. در برچسب همه مواد غذایی، اطلاعات سودمندی درباره محتویات و میزان کالری هر خوراکی ذکر شده است.
 ١٥:٠٠ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله /ارتباط اضافه وزن و چاقی با بیماری دیابت
بیماری دیابت یکی از بیماریهای شایع متابولیکی می باشد که متاسفانه در سالهای اخیر شیوع زیادی در دنیا داشته است. از عوامل مستعد کننده در بروز دیابت نوع دو اضافه وزن و چاقی می باشد.
 ١٤:٥٢ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله / هفته سلامت روان
ترس ، خشم و شادی عمده‌ترین هیجان‌های طبیعی انسان است: با این وجود گاهی برای اجتناب از احساس اضطراب و ترس سعی می‌کنیم در موقعیت‌های طبیعی اضطراب آور برخوردهای عاری از هیجان داشته باشیم؛ چنین برخوردی یک نوع خونسردی مصنوعی است که می‌تواند به نوعی در دراز مدت باعث مشکلات روانی در فرد یا افراد شود. همچنین بعضی مواقع فرونشانی هیجان‌ها و عواطف باعث عدم تفکیک مناسب بین شادی‌ها و غمهای طبیعی (بهنجار) و غیر طبیعی (نابهنجار) می شود.
 ١٥:٢٢ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله / کم خونی فقر آهن در خانم ها
طبق آمار سازمان جهانی بهداشت 42 درصد زنان باردار و 30 درصد زنان غیر باردار که در سنین باروری (15 تا 50 سال) هستند، از کم خونی رنج می برند.
 ١٣:٠٨ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله / مضرات مصرف نمک دریا
نمک دریا به طور کلی به نمک‌هایی گفته می‌شود که مستقیماً از آب دریا یا اقیانوس به دست می‌آیند. تبلیغات گسترده مصرف نمک دریا و عرضه آن از طریق عطاری‌ها، سوپرمارکت‌ها و برخی داروخانه‌ها موجب سردرگمی مصرف کنندگان شده است، اما مردم بدانند نمک دریا تصفیه شده نیست و حاوی موادی است که سلامت افراد را به خطر می‌اندازد.
 ١١:٤٤ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>