صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت غذا و دارو 


حضور فعال کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نمایشگاه پدافند غیر عامل
 

دکتر فاطمه دباغ معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در حاشیه بازدید از غرفه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نمایشگاه پدافند غیر عامل از حضور فعال کارشناسان این معاونت در نمایشگاه، و ارائه آموزش و اطلاع رسانی به بازدید کنندگان در دو شیفت صبح و بعد از ظهر خبر داد.

دکتر دباغ افزود: مدیریت نظارت بر مواد خوراکی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی، مدیریت نظارت بر دارو و مواد مخدر و مدیریت نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی، با حضور مداوم کارشناسان هر واحد مرتبط با موضوع پدافند غیر عامل، از معاونت غذا و دارو در این نمایشگاه حضور داشتند.

وی به تهیه اقلام خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، دارو، مکملها، عطاریها و تجهیزات و ملزومات پزشکی مجاز و غیر مجاز قاچاق و تقلبی و تاریخ مصرف گذشته جهت اطلاع رسانی و آموزش به عموم بازدید کنندگان توسط کارشناسان هر واحد اشاره کرد.

دکتر دباغ تصریح کرد: تهیه پوستر، پمفلت و بروشور، کتابچه، تراکت و همچنین نصب استند و رول آپ با  موضوع نحوه شناسایی محصولات و فرآورده های سلامت محور وارداتی مجاز از انواع تقلبی و غیر مجاز آن و آشنایی با برچسپ کنترل اصالت و سلامت کالاهای سلامت محور از دیگر اقدامات معاونت غذا و دارو در غرفه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نمایشگاه بود.

معاون غذا و داروی دانشگاه اظهار کرد: آموزش و اطلاع رسانی در خصوص نحوه شناسایی کالاهای مجاز و غیر مجاز  و تقلبی سلامت محور و ارائه توضیحات به عموم بازدیدکنندگان درباره عوارض مصرف اینگونه کالاها در محل نمایشگاه صورت گرفت.

وی از دیگر برنامه های اجرایی توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو، برگزاری کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان دختر و مربیان همراه در پایه ششم دبستان دخترانه انقلاب پایگاه هوایی با موضوع نحوه شناسایی محصولات و فرآورده های سلامت محور مجاز از انواع  غیر مجاز و تقلبی و همچنین آشنایی با برچسپ کنترل اصالت و سلامت سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت در محل نمایشگاه پدافند غیر عامل عنوان کرد.

گفتنی است؛ مسئولان استانداری، مدیر کل پدافند غیر عامل هرمزگان، مدیران ادارات و سازمانهای استان و جمع کثیری از شهروندان از غرفه کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک (دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان) در محل نمایشگاه  پدافند غیر عامل بازدید کردند.

 

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٧٣٢ | تعداد نمایش خبر : 268
 

 


خروج