صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت غذا و دارو 


معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
ورود کالاهای سلامت محور از طریق بازارچه های مرزی و ملوانی ممنوع است
 

در دومین جلسه کمیته پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور که با حضور دستگاههای نظارتی و امنیتی استان در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد، ورود هر گونه کالاهای سلامت محور به کشور از طریق بازارچه های مرزی و ملوانی در استان هرمزگان ممنوع اعلام شد.

دکتر فاطمه دباغ؛ معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی با ورود هر گونه کالای قاچاق سلامت محور برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد سلامت مردم به مخاطره افتد؛ لذا در این مسیر همکاری و همراهی دستگاههای نظارتی و همکار از جمله گمرک، صنعت معدن و تجارت، نیروی انتظامی، دریابانی، اتاق اصناف، تعزیرات و ... از الزامات تحقق این امر است.

دکتر دباغ افزود: از اولویت های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تأمین سلامت مردم با پیشگیری از آسیب های احتمالی از جمله جلوگیری از ورود کالاهای سلامت محور به کشور است؛ ارگان هایی که با این موضوع درگیر هستند، توجه داشته باشند که حتی یک قلم از این کالاها می تواند سلامت مردم را به مخاطره بیاندازد.

وی تصریح کرد: ورود کالاهای سلامت محور از جمله داروها، تجهیزات و ملزومات پزشکی، شیرخشک، مکمل های دارویی و ... چه از طریق مبادی رسمی و چه غیر رسمی بدون مجوز وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو ممنوع است.

 

گفتنی است؛ دومین جلسه کمیته پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور با حضور معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دبیر کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان، نمایندگان تعزیرات حکومتی، معاونت بهداشتی، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت معدن و تجارت، نیروی انتظامی، دریابانی، اتاق اصناف، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان و ناظر گمرکات استان در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٠٣٧ | تعداد نمایش خبر : 196
 

 


خروج