صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت غذا و دارو 


در هفته سلامت با رویکرد آموزشی صورت گرفت:
توزیع بسته های آموزشی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر
 

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و نظام پرستاری بندرعباس با هدف آموزش اطلاع رسانی در هفته سلامت به نمازگزاران در مراسم پرشکوه نمازجمعه بندرعباس، پس از ارائه خدمات رایگان و پایش بیماری های غیر واگیر، بسته های آموزشی پیشگیری از بیماری های غیر واگیر را توزیع کردند.

با حضور کارشناسان حوزه معاونت غذا و دارو در محل برگزاری نماز پرشکوه جمعه همزمان با نخستین روز از هفته سلامت با شعار زندگی سالم با نشاط و امید و در جهت ارتقاء سطح آگاهی شهروندان استان، آموزش و اطلاع رسانی و توزیع بسته های آموزشی در خصوص کاهش مصرف قند، نمک و چربی، راههای شناسایی کالاهای سلامت محور اصل از تقلبی، نشانگرهای رنگی تغذیه ای و ... توسط کارشناسان تغذیه صورت گرفت.

همچنین با تلاش کارشناسان نظام پرستاری بندرعباس در پایگاه سلامت واقع در گلزار شهدا محل برگزاری نماز جمعه بندرعباس و در جهت غربالگری بیماری های غیر واگیر، تعداد 300 نفر از نمازگزاران (200 نفر زن و 100 نفر مرد) تحت پایش کنترل فشار خون و قند خون قرار گرفتند.

لازم به ذکر است پایگاههای سلامت برادران و خواهران واقع در محل برگزاری نماز جمعه از ساعت 11 ظهر تا پایان فریضه نماز مشاوره های لازم را در جهت برخورداری از زندگی سالم همراه با نشاط و امید به نمازگزاران ارائه دادند.

 

 

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦  |  کد خبر : ٧٦١٢ | تعداد نمایش خبر : 350
 

 


خروج