صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت غذا و دارو 


برگزاری کارگاه آموزشی مسمومیتها در معاونت غذا و دارو
 

 کارگاه آموزشی جهت رابطین بهداشتی در هفته مسمومیتها در سالن رازی معاونت غذا ودارو استان هرمزگان برگزار شد.

 این کارگاه آموزشی پیرامون دو محور پیشگیری از مسمومیت در کودکان و پیشگیری از بروز مسمومیت با سموم دفع آفات نباتی و مواد شیمیایی مانند اسید، قلیا و شوینده های خانگی، فرآورده های نفتی و فلزات سنگین مانند سرب و باتری های مینیاتوری تشکیل شد. در این کارگاه مدیر امور دارویی دکتر سلمانی به بحث در مورد مسمومیت در کودکان و راه های پیشگیری از آن پرداخت.

وی با اشاره به شعار این هفته "با افزایش آگاهی، مانع از بروز مسمومیت دارویی شویم".گفت: مسمومیت های دارویی تصادفی یا اتفاقی اغلب در کودکان اتفاق می افتند(به علت حس کنجکاوی، طعم خوش و بسته بندی جذاب بعضی اقلام دارویی و یا به تقلید از والدین). به مربیان هشدار دادند که اطلاع رسانی در این زمینه به والدین تا چه حد می تواند مفید و کاربردی باشد.

در ادامه دکتر الله یاری کارشناس داروساز این واحد به توضیح در مورد محور دوم پرداخت. و با ارائه مطالب و توصیه هایی به اهمیت نحوه نگهداری مواد شیمیایی در منزل تاکید کرده و در مورد شایعترین نوع این مسمومیت ها و نحوه برخورد اولیه با فرد مسموم برای حضار توضیحاتی داد.

دکتر الله یاری ابراز کرد:به طور جداگانه در سرفصلی ویژه به معرفی خطرات خرید و نگهداری قرص برنج به عنوان یک سم جونده کش پرداخت و از مربیان محترم خواستن در این زمینه تذکرات و توصیه هایی جداگانه داشته باشند.

 

 

تاریخ درج خبر : شنبه ٨ آبان ١٣٩٥  |  کد خبر : ٦٠٤٤ | تعداد نمایش خبر : 272
 

 


خروج