صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت غذا و دارو 


گراميداشت روز رژيم درمانگر
 

در تقویم میلادی، جهاردهم ماه مارس، مصادف با 23 اسفندماه، روز مشاورین تغذیه و رژیم درمانی است. اکثر کشورهای دنیا از جمله در کشور خودمان چهارشنبه دوم ماه مارس را به عنوان روز مشاورین تغذیه و رژیم درمانی در نظر گرفته و مردم را به اصول غذا خوردن سالم تشویق کرده‌اند.

تغذیه صحیح یعنی بدانیم چه موادی را چه زمانی و چگونه بخوریم. این موضوع به معنای تشویق مردم به وقت گذاشتن برای لذت بردن از طعم و مزه غذاها و لذتی است که مواد غذایی به زندگی می‌بخشد. توسعه الگو غذا خوردن آگاهانه بهترین راه رسیدن به یک رژیم سالم و لذت بخش است.

ثبت روز مشاورین تغذیه یادآور تلاش و فداکاری آنها به عنوان مدافعان بهبود وضعیت تغذیه‌ای و سلامتی مردم در سراسر جهان است. روز مشاورین تغذیه برای شناخت بهتر مشاورین تغذیه به عنوان ارائه‌دهندگان خدمات ضروری مشاوره غذایی و رژیمی و به رسمیت شناختن مشاورین برای کمک به مردم در لذت بردن از زندگی سالم در نظر گرفته شده است. مردم زمانی که با یک مشاور و متخصص تغذیه مشورت می‌کنند، می‌توانند مطمئن باشند که از یک کارشناس تحصیلکرده، آموزش دیده و قابل اعتماد، اطلاعات دریافت می‌کنند.

 

اساتید و پزشکان متخصص و سازمان‌های بهداشتی و درمانی سراسر دنیا اذعان می‌کنند که نقش مشاورین و متخصصین تغذیه در حوزه سلامت، گسترده‌تر از هر حرفه بهداشتی دیگر است. اغلب مشاورین تغذیه در امر پیشگیری و درمان بیماری‌ها در بیمارستان‌ها، خانه‌های سلامت، درمانگاه‌های عمومی، خانه‌های سالمندان، مدارس، مراکز ورزشی، مدیریت بخش موادغذایی، صنایع غذایی، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی یا مطب خصوصی کار می‌کنند.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦  |  کد خبر : ١١٠٣٦ | تعداد نمایش خبر : 192
 

 


خروج