صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت بهداشتی 


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
در اجرای برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان جزو دانشگاههای شاخص و برتر کشوری است
 

دکتر غلامعلی جاودان؛ معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت استان گفت: بالغ بر ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت روستاها، عشایر و شهرهای ۲۰ هزار نفر استان تحت پوشش برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی هستند و در ۱۲۲ مرکز خدمات جامع سلامتی و ۵۸۰ خانه بهداشت و پایگاه سلامت به ساکنین این روستاها خدمات جامع بهداشتی و درمانی ارائه می شود.

دکتر جاودان افزود: در سال ۹۵ بر اساس نظارت و پایش اداره کل بیمه سلامت و تأیید مدیریت شبکه وزارت بهداشت، وضعیت اجرای برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی در استان نسبت به سال های گذشته از لحاظ کمی و کیفی شاهد ارتقاء چشمگیری بوده ایم و استان هرمزگان در میان 61 دانشگاه علوم پزشکی کشور جزو دانشگاههای شاخص و برتر در کشور شناخته شده است.

وی تصریح کرد: معاونت بهداشتی دانشگاه در بخش شاخص های کمی در جذب و استقرار پزشک، ماما، دندانپزشک و سایر اعضای تیم با  رقم 192 توانسته است خود را به حد استاندارهای لازم برساند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: خوشبختانه در سال 1395 هیچ واحد غیر فعالی در استان نداشته ایم و همه واحد ها و مراکز در حال ارائه خدمت هستند؛ همچنین در بخش راه اندازی  واحد های دندانپزشکی به عنوان استان پیشرو بوده ایم که در کمترین زمان راه اندازی شده و در حال ارائه خدمت هستند که این موارد نیز از نقاط قوت در اجرای برنامه های پزشک خانواده و بیمه روستایی در استان بوده است.

دکتر جاودان خاطر نشان کرد: در بخش کیفی طبق بررسی و تکمیل چک لیست توسط کارشناسان اداره کل بیمه سلامت مورد پایش قرار می گیرد؛ نمره متوسط استان در بخش کسورات به ثبت میانگین کشوری که 8 می باشد، در استان 6/1 بوده است که 4/98 درصد کاهش در کسورات رخ داده است.

 وی این موارد را مرهون تلاش و مدیریت مدیران شبکه های تابعه و پیگیری کلیه همکاران حوزه بهداشت به ویژه همکاران گروه گسترش و توسعه شبکه دانست و در پایان اظهار امیدواری کرد: با زحمات و مدیریت همکاران، وضعیت اجرای این برنامه در سال جاری نیز رشد داشته باشد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ادامه بیان نمود: به حمدالله با پیگیری صورت پذیرفته در سال جاری، در کلیه مراکز مجری برنامه پزشک خانواده استان، پزشک و ماما مستقر و با مشارکت اعضای تیم سلامت، به ویژه بهورزان ارائه خدمات به مردم نجیب استان هرمزگان در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار صورت می پذیرد.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ١ مرداد ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٥٣٨ | تعداد نمایش خبر : 321
 

 


خروج