صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت بهداشتی 


همایش روز ملی جمعیت برگزار شد
 

همایش روز ملی جمعیت با محوریت جمعیت مطلوب، اشتغال جوانان و توانمندسازی سالمندان، 20 تیر ماه سال جاری با همکاری ادارات ثبت احوال، استانداری، مدیریت و برنامه ریزی، بهزیستی، کار و امور اجتماعی و امور بانوان و با حضور مدیران و کارکنان ادارات بندرعباس، رؤسای شبکه های بهداشت و درمان و مسئولین بهداشت خانواده و کارشناسان سلامت باروری در سالن اجتماعات فارابی واقع در بیمارستان شهید محمدی برگزار شد.

مهندس افشاری نژاد؛ مدیر کل ثبت احوال استان ضمن خیر مقدم به اساتید و مدعوین، هدف از برگزاری همایش را  اجرایی شدن سیاست های ابلاغی  مقام معظم رهبری در راستای افزایش نرخ باروری بیان کرد.

دکتر صدیقه عابدینی؛ معاون فنی حوزه معاونت بهداشتی استان در این مراسم ضمن بیان عوامل مؤثر بر تغییر و تحولات باروری در ایران و عوامل مؤثر در تغییر شکل سنتی خانواده و عوارض کاهش سطح زاد و ولد و رویکردهای وزارت بهداشت در برنامه های سلامت باروری جهت ارتقای نرخ باروری، همکاری ادارات و ارگان ها را در رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده، افزایش فرزند آوری و کاهش سن ازدواج لازم دانست.

 حجت الاسلام و المسلمین فروزان نژاد؛ مشاور استاندار و رئیس ستاد اقامه نماز استان ضمن بیان اهمیت ازدواج و فرزند آوری در اسلام در این خصوص گفت: برای داشتن جمعیتی پویا و مؤثر باید تلاش کرد.

 

سهیلا مرادی؛ مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس حوزه معاونت بهداشتی استان نیز در خصوص چالش های دوران سالمندی و تحول سلامت در حوزه بهداشت، روند پیری در استان و اهداف برنامه تحول سلامت در ارائه خدمات به سالمندان و تکریم آنان سخن گفت و در ادامه به اهمیت همکاری سایر ارگان ها در پیشبرد اهداف برنامه تحول سلامت جهت مراقبت از سالمندان پرداخت.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٤٦٧ | تعداد نمایش خبر : 214
 

 


خروج