صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت بهداشتی 


سلامتی، حقی برای همه
 

دکتر غلامعلی جاودان؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ستاد برگزاری مراسم روز جهانی ایدز با شعار "سلامتی، حقی برای همه" با اطلاع رسانی، پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به اچ آی وی تشکیل جلسه داد.

دکتر جاودان افزود: اهمیت و موضوع پیشگیری از بیماری ایدز را باید جدی گرفت؛ اطلاع رسانی ایدز برای احاد جامعه لازم و ضروری است و لازم است کلیه نهادها و ادارات در این امر مهم همكاری لازم را داشته باشند.

وی ضمن بیان كلیات ایدز و اشاره به آمار و ارقام جهانی و كشوری، به اهداف، چالش ها و برنامه های در دست اجرا به مناسبت هفته ملی ایدز (8 الی 14 آذر ماه) اشاره كرد و خواستار همكاری جدی همه حوزه ها در برنامه های پیشگیری و كنترل ایدز شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به موج  سوم شیوع ایدز، خواستار انسجام و هماهنگی بیشتر در پیشبرد برنامه های كنترل و پیشگیری شد و در ادامه در خصوص ابلاغ برنامه های هفته ایدز، وظایف ادارات و استراتژی های این برنامه توضیحاتی ارائه داد.

 دکتر جاودان از جمله برنامه های دانشگاه در این هفته را صدور پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی، برگزاری همایش روز جهانی ایدز، ملاقات و دیدار سیاستگزاران، دست اندرکاران و فعالان مرتبط با اچ آی وی/ایدز با مقامات عالی استان، برگزاری کنفرانس مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی، برگزاری نشست با افراد مبتلا به ایدز با حضور رییس دانشگاه، نصب بیلبورد در سردرب ادارات و برنامه های متنوع اموزشی از طریق رسانه ها و چهره به چهره در کل استان عنوان کرد.

وی به سایر برنامه های قابل اجرا در هفته ملی ایدز اشاره کرد و گفت: اجرای ویژه برنامه روز جهانی ایدز در مدارس، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، نقاشی و مقاله نویسی در روز جهانی ایدز، درج شعار یا پیام های مرتبط با روز جهانی ایدز بر روی قبوض آب، برق، گاز و تلفن و انجام برنامه های مختلف کارشناسی و هنری از دیگر برنامه های این هفته می باشد.

 

 

 

 

تاریخ درج خبر : شنبه ٤ آذر ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠٠٢٠ | تعداد نمایش خبر : 222
 

 


خروج