صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت درمان 


راه اندازی مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل با مجوز دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
 

دکتر پاکدامن؛ مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تأسیس و راه اندازی مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر داد.

دکتر پاکدامن هدف از تأسیس مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل را تداوم هماهنگی در ارائه مراقبت از بیمار پس از ترخیص از بیمارستان، مراقبت ایمن و به صرفه در منزل در راستای کاهش زمان بستری در بیمارستان ها، کاهش هزینه های درمانی مراقبت و کاهش عفونت های بیمارستانی عنوان کرد.

وی در ادامه به تأسیس واحد مراقبت در منزل مستقر در بیمارستان ها اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر واحد مراقبت در منزل (home care) در 8 مرکز آموزشی و درمانی راه اندازی شده است که وظیفه ی این واحدها، ارجاع بیماران نیازمند به مراقبت های پس از ترخیص در مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل مجوز دار می باشد.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر استان هرمزگان دارای 4 مرکز فعال مشاوره خدمات پرستاری در منزل است که در شهرستان های بندرعباس (یک مرکز)، پارسیان (دو مرکز) و بستک (یک مرکز) مشغول به ارائه خدمت به بیماران می باشند.

 

در پایان مدیر درمان دانشگاه به تعرفه گذاری خدمات پرستاری در منزل توسط معاونت پرستاری وزارت متبوع اشاره کرد و ابراز داشت: این تعرفه ها پس از ابلاغ به دانشگاهها، به کلیه مراکز درمانی و مراکز مشاوره خدمات پرستاری اطلاع رسانی گردیده است که مراجعین می توانند در صورت هرگونه شکایت در خصوص تعرفه ها به واحد نظارت معاونت درمان مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن 33342032 (دفتر پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی) تماس حاصل نمایند.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٩٨٥ | تعداد نمایش خبر : 239
 

 


خروج