صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت درمان 


بازدید رئیس بنیاد امور بیماری های خاص کشور از مرکز بیماری های خاص ابوریحان
 

دکتر فاطمه هاشمی؛ رئیس بنیاد امور بیماری های خاص کشور از مرکز بیماری های خاص ابوریحان مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) بازدید به عمل آورد.

طی این بازدید، دکتر فاطمه هاشمی به همراه دکتر پروین داداندیش و زهرا یعقوب نژاد؛ مدیر کل امور بانوان استانداری و تیم همراه از بخش های بستری مرکز بیماری های خاص، آزمایشگاه ژنتیک و طبقات در حال بازسازی و توسعه این مرکز بازدید نمودند.

دکتر فاطمه هاشمی ضمن بررسی وضعیت بیماران تالاسمی و مشکلات آنها، در خصوص هزینه  انجام آزمایش PND که یک آزمایش تخصصی برای تشخیص بیماری تالاسمی می باشد، گفت: این آزمایش برای تمام زوج هایی که هر دوی آنها ناقل بیماری تالاسمی می باشند و همچنین زوجینی که در خانواده آنها یک فرزند مبتلا به تالاسمی وجود دارد، بدون نگرانی در خصوص هزینه باید انجام گردد.

وی طی این بازدید، قول مساعدت و همکاری در خصوص تأمین هزینه های آزمایش PND برای این دسته از خانواده ها که تمکن مالی ندارند را داد.

رئیس بنیاد امور بیماری های خاص کشور طی این بازدید، ضمن بیان این که پمپ دسفرال به میزان کافی توسط بنیاد امور بیماری های خاص کشور تأمین گردیده و موجود می باشد، گفت: پس از طی مراحل اداری توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، پمپ های دسفرال به مرکز بیماری های خاص ابوریحان تحویل خواهد شد.

در خلال این بازدید، مسئول آزمایشگاه ژنتیک مرکز ابوریحان اعلام کرد: طی 4 ماه اول سال جاری،س 180 نفر جهت انجام آزمایش PND مراجعه نموده و تا کنون 50 مورد انجام شده است.

 وی همچنین در خصوص سایر موارد انجام نشده گفت: آزمایش PND در ماه های خاصی از بارداری انجام می گردد که این افراد هنوز زمان انجام آزمایش آنها فرا نرسیده است.

 

پیرو جلسه ای که با دکتر هاشمی، دکتر عبدالله غریب زاده؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و معاونین بیمارستان شهید محمدی و سایر مدیران دانشگاه برگزار شد، مصوب گردید علاوه بر موارد پیشگفت، تجهیز بخش خون در حال ساخت، اهداء چهار دستگاه دیالیز به بیمارستان سیریک و تکمیل ساختمان مرکز تالاسمی شهرستان میناب هم در دستور کار بنیاد امور بیماران خاص قرار گیرد.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٤٨٢ | تعداد نمایش خبر : 219
 

 


خروج