صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت درمان 


بیمارستان های دانشگاهی در اعتبار بخشی خوش درخشیدند / بیمارستان های استان درجه یک شدند
 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

دکتر عبدالله غریب زاده؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از درجه یک شدن بیمارستان های استان در حوزه اعتبار بخشی خبر داد و گفت: بیمارستان ها، با ارزش ترین سرمایه های انسانی حوزه سلامت را همراه با تجهیزات و فناوری های مدرن و گران قیمت به کار می گیرند تا با رعایت اصول اخلاق حرفه ای و عدالت، زمانی که جسم و جان با ارزش انسان ها در معرض آسیب است، آنان را درمان کرده و آسیب ها و دردها را از آن ها دور می کند؛ از این رو لازم است برای حسن عملکرد این مراکز، مقرراتی همه جانبه تنظیم شده و با دقت بر اجرای آن نظارت شود.

دکتر غریب زاده افزود: اعتباربخشی، ابزاری معتبر، جامع و سیستماتیک برای دستیابی به این مهم است. هچنین ابزاری قدرتمند برای هدایت بیمارستان ها به سمت تحقق ایمنی و کیفیت در ارائه خدمات تشخیصی و درمانی و اطمینان از حصول آنها به شمار می رود.

وی ابراز داشت: اعتباربخشی بیمارستان های کشور توسط وزارت بهداشت انجام شده و تمام بیمارستان های استان هرمزگان به جز یک مورد، حائز درجه یک شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: تنها یک بیمارستان به دلیل پاره ای از مشکلات درجه 2 شناخته شده است که اقدامات جهت برطرف شدن مسائل مربوطه در دست اقدام است و ارزیابی مجدد درخواست شده است.

دکتر غریب زاده خاطر نشان کرد: این دستاورد بزرگ را به همکاران خود در بیمارستان های استان و مسئولین دانشگاه تبریک گفته و انتظار می رود که اعتباربخشی را به عنوان مدلی الهام بخش و ابزاری مؤثر برای بهبود کیفیت و ارتقای ایمنی بیماران سرلوحه کار خود قرار دهند.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٤٣٢ | تعداد نمایش خبر : 241
 

 


خروج