صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت درمان 


رشد ۱۱ ممیز ۵ درصدی ماموریت های اورژانس 115 استان در سه ماهه نخست سال 97
 

 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان از افزایش نزدیک به ۱۱ ممیز ۵ دهم درصدی در تعداد ماموریت های انجام شده توسط اورژانس 115 استان طی سه ماهه اول سال 97 نسبت به مدت مشابهه سال قبل خبر داد.

دکتر امیرحسن اسدی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ، یکصد و سی هزار و 262 تماس با اورژانس 115 استان گرفته شده و از این تعداد؛ 8 هزار و 367 تماس منجر به اعزام آمبولانس شده است. 65 درصد ( 5 هزار و 415 ماموریت) از ماموریت های انجام شده در حوزه شهر، 35 درصد ( 2 هزار و 952 ماموریت) از ماموریت های انجام شده، در جاده های خارج از شهر بوده است.

دکتر اسدی در ادامه گفت: در مدت یاد شده، 9 هزار و 956 بیمار و مصدوم، توسط اورژانس 115 استان خدمات رسانی شده اند که نبست به مدت مشابهه سال قبل از رشد ۱۲ ممیز ۱ دهم درصدی برخوردار بوده است؛ از این تعداد، 3 هزار و 52 نفر جزء مصدومین ترافیکی بوده که نزدیک به 31 درصد از مصدومین را شامل می شود و نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 6 و نیم درصدی برخوردار بوده است و 6 هزار و 904 نفر جزو مصدومین غیر ترافیکی بوده اند.

وی اظهار کرد: 68 درصد مصدومین و بیماران مرد و 32 درصد زن بوده اند، گروه سنی 30 تا 39 سال بیشترین تعداد مصدوم و بیمار را به خود اختصاص داده است. بعد از مصدومین حوادث ترافیکی، بیشترین تعداد مصدومین مربوط به بیماریهای از قبیل: فشار خون بالا، سکته حاد مغزی، ضعف و بیحالی و... بوده است. 64 درصد از مصدومین توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده، 21 درصد خدمات سرپایی در محل فوریت دریافت نموده، 13 درصد حاضر به همکاری با اورژانس نشده و رضایت شخص داده اند و حد و 2 درصد در زمان وقوع حادثه و قبل از رسیدن آمبولانس فوت شده اند.

دکتر اسدی ضمن تشکر و آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی پرسنل اورژانس 115 استان، گفت: خوشبختانه، اورژانس استان طی سه ماهه گذشته علاوه بر ارائه خدمات گسترده به همشهریان و مسافران گرامی در ایام نوروز، در پوشش مراسم ارتحال رهبر کبیر انقلاب، شب های قدر، روز قدس، عید سعید فطر و... حضور چشمگیری داشته است.

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٨ تير ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٢٠٤٦ | تعداد نمایش خبر : 143
 

 


خروج