صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت درمان 


توسط تکنسین های اورژانس استان صورت گرفت؛
انجام موفق دو احیاء قلبی، ریوی و تولد یک نوزاد در آمبولانس
 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان، از انجام دو مورد احیاء قلبی و تنفسی و  یک مورد زایمان در آمبولانس، خبر داد.

دکتر امیر حسن اسدی گفت: طی تماس تلفنی با مرکز پیام اورژانس 115 شهرستان بستک و درخواست آمبولانس برای آقای 54 ساله با مشکل قلبی و سابقه دو بار سکته قلبی، بلافاصله آمبولانس شهری 115 بستک، به محل اعزام شد.

تکنسین های اعزامی پس از رسیدن به محل و از انجام اقدامات اولیه درمانی، بیمار را به بیمارستان منتقل کردند. متاسفانه بیمار در حین انتقال دچار ایست قلبی و تنفسی شده که با اقدام به موقع تکنسین های اعزامی و انجام احیاء قلبی ریوی، بیمار مجدد به زندگی باز می گردد.

دکتر اسدی در ادامه گفت: یک مورد احیاء قلبی و ریوی، موفق توسط پرسنل پایگاه شهری گلشهر بندرعباس انجام شد؛ پرسنل پایگاه گلشهر که جهت خدمات رسانی به یک مددجوی 60 ساله عازم شده بودند، بعد از رسیدن به محل متوجه می شوند بیمار دچار کاهش سطح هوشیاری شده و فاقد نبض و تنفس می باشد لذا به سرعت عملیات احیاء قلبی و تنفسی را آغاز، و بعد از 45 دقیقه احیاء، بیمار را در حالت پایدار به بیمارستان خاتم الانبیاء بندرعباس منتقل کردند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان یادآور شد: شاید هیچ حیات بخشیدنی به اندازه کمک به تولد یه نوزاد لذت بخش نباشد، حدود ساعت 5:30 صبح امروز،آمبولانس اورژانس 115 شهری میناب، برای خانمی 24 ساله با درد زایمان اعزام شد. با توجه به شروع فرایند زایمان و پیشرفت سریع آن، تکنسین های اعزامی، بعد از رسیدن به محل، بالافاصله اقدامات اولیه درمانی و حمایتی را جهت تسهیل زایمان انجام دادند.

 

بعد از تولد نوزاد پسر در صحت و سلامت کامل، مادر و نوزاد هر دو جهت ادامه درمان به بیمارستان منتقل شدند. خوشبختانه حال عمومی مادر و نوزاد خوب می باشد.

تاریخ درج خبر : شنبه ٢ تير ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١٩٠٥ | تعداد نمایش خبر : 125
 

 


خروج