صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت درمان 


مدیر کل معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان در بازدید از بخش های مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص):
ارتقای کیفیت خدمات درمانی در بیمارستان های کشور بعد از طرح تحول سلامت بسیار ملموس است
 

دکتر علی دادگری، مدیر کل معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان طی بازدید از مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس گفت: خوشبختانه بهبود وضعیت و ارتقای کیفیت خدمات درمانی در بیمارستان های کشور بعد از طرح تحول سلامت، بسیار ملموس می باشد که مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص) نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دکتر دادگری با بیان اینکه بازدیدها از چند سال گذشته شروع شده است، افزود: این بازدید اولین بازدید سال ۹۷می باشد که با یک پایه علمی و با در نظر گرفتن جمیع انتظارات از مدیران پرستاری و دانشگاه انجام و پس از این نیز طبق یک برنامه دوره ای هر هفته یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور مورد پایش قرار خواهد گرفت.

دادگری در ادامه با بیان اینکه این بازدیدها طبق فرم های ارزیابی و انتظارات معاونت پرستاری و بررسی عملکردها  انجام  و نتایج حاصله، مبنای مقایسه و تعیین عملکرد دانشگاه در حوزه معاونت پرستاری است، افزود: هدف اصلی این بازدیدها، ارتقای کیفیت خدماتی است که به بیمار تعلق می گیرد و این مشتری مداری تحقق نمی پذیرد مگر اینکه ارائه دهندگان خدمت نیز راضی باشند.

مدیر کل معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان در ادامه کمبودهای حوزه پرستاری با اولویت منابع انسانی و کیفیت خدمات پرستاری را بسیار حائز اهمیت برشمرد و افزود: مسائل رفاهی پرستاران و ماندگاری آنها در مناطق محروم، از برنامه های مهم در حال پیگیری می باشد.

وی در خاتمه با بیان اینکه شایسته است که مسئولین دانشگاهی به جهت این امر از ظرفیت خیّرین برای ساخت پانسیون برای پزشکان و پرستاران در مناطق محروم استفاده نمایند، خواستار هدایت مسیر کمک های خیرین حوزه سلامت به این سمت و اعزام تیم های درمانی برای مناطق محروم شد.

 

شایان ذکر است طی این بازدید، آذر محمودی، رئیس گروه تحول مدیریت و سرمایه انسانی  وزارت بهداشت و درمان و محمد رحمتیان، مدیر پرستاری استان کرمان و تیم مدیریتی و نظارتی مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص)، دکتر دادگر را همراهی نمودند.

تاریخ درج خبر : شنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١٥٢٥ | تعداد نمایش خبر : 120
 

 


خروج