صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت درمان 


برگزاری اجلاس رؤسای بیمارستان های دانشگاهی استان در بندرعباس
 

اجلاس رؤسای بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در سراسر استان با حضور رؤسا و مدیران مالی بیمارستان های استان در سالن کوثر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.

دکتر عبدالله غریب زاده، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان رئوس برنامه های اجلاس را، مرور برنامه ها و بخشنامه های جدید وزارت بهداشت در حوزه درمان، مسائل مربوط به مدیریت نیروی انسانی، بودجه و کنترل هزینه ها، مدیریت مادران پرخطر، ارتقاء خدمات در حوزه بیمارستان ها، هماهنگی بین مدیران ستادی و بیمارستان ها و موضوع نظام دریافت و پرداخت مبتنی بر عملکرد به عنوان مهمترین شاخص عنوان کرد.

دکتر غریب زاده با اشاره به اهمیت اداره صحیح بیمارستان ها گفت: با توجه به نیاز ارائه خدمات درمانی در بیمارستان ها به صورت 24 ساعته، باید تمامی بخش ها و موارد مهم در بیمارستان همانند هواپیما که برای پرواز نیاز به چک نهایی دارد، آماده باشد.

وی افزود: مدیریت نیروی انسانی برای ارائه خدمات از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که هیچ ابزاری به اندازه نیروهای کارآمد، توانمند و دلسوز مهم نیست.

دکتر سید حسین داودی، رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مهمترین حوزه خدمتی به لحاظ مراجعه مستقیم را حوزه درمان دانست و گفت: پیگیری در حوزه درمان و همچنین مسئولیت رییس بیمارستان کاری بسیار  سخت است.

دکتر داودی افزود: تفاوت بین بهداشت و درمان در این است که حضور مراجعه کنندگان به مراکز درمانی، همراه با درد است؛ اما در حوزه بهداشت، کاملاً متفاوت است. انتظارات کسی که درد دارد، مازاد می شود و پاسخ دادن به نیاز مردم که همراه با درد مراجعه می کنند، سخت است.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات مطالبه خواهی به همراه درج و رنج ممکن است غیر منطقی به نظر برسد و صبر و حوصله مضاعفی را می طلبد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به سفر ریاست جمهوری به هرمزگان خاطر نشان کرد: در جلسه ای که به منظور هماهنگی سفر ریاست جمهور با هیئت دولت برگزار شد، اعتبار قابل توجه ای  به بخش بهداشت و درمان استان اختصاص یافت که 3 پروژه بیمارستان 600 تخت خوابی بندرعباس، 160 تخت خوابی میناب و توسعه بیمارستان بستک از این اعتبار سهم بسزایی دریافت کردند که تا دو سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسند.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠٩٢٠ | تعداد نمایش خبر : 277
 

 


خروج