صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت درمان 


ساخت یک بیمارستان بزرگ پانصد تختخوابی جنرال از اولویت‌های سلامت استان هرمزگان می باشد
 

دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر دو روزه خود به استان هرمزگان و پس از بازدید از هفت بیمارستان دانشگاهی گفت: با توجه به اینکه آخرین مرجع مراجعه بیماران برای درمان مرکز استان می باشد بنابراین مهمترین برنامه توسعه ایی در مرکز استان می باشد.

یکی از مهمترین موضوعات در مرکز استان، تکمیل، تجهیز و راه اندازی هر چه سریعتر بیمارستان تخصصی زنان  شریعتی بندرعباس می باشد.

وی گفت: از آنجاییکه چندی قبل ساختمان قبلی بیمارستان به دلیل قدمت تخلیه شده است، دانشگاه علوم پزشکی با همت خود شروع به ساخت بیمارستان زنان در کنار ساختمان قبلی کرده است که وزارت بهداشت در قالب طرح تحول نظام سلامت به ساخت سریعتر این بیمارستان کمک خواهد کرد و قطعا با راه اندازی مرکز زنان و زایمان در بندرعباس، خدمات باروری و زایمان بهتر و بیشتر از قبل ارائه می شود.

دکترجان بابایی در حاشیه بازدید از مجتمع درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس افزود: از جمله اقدامات بسیار خوبی که در این مجتمع انجام شده، راه اندازی مرکز رادیوتراپی امید هست که به زودی با راه اندازی دستگاه دوم رادیوتراپی این مجتمع درمانی، خدمات شیمی درمانی به بیماران سرطانی به نحو موثرتر انجام خواهد شد و نوبت انتظار بیماران به حداقل  می رسد.

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان افزود: توسعه بخش اورژانس، دیالیز و سوختگی مجتمع درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس هم در دستور کار است.

معاون درمان ویر بهداشت گفت: با توجه به افزایش جمعیت، افزایش مراجعه بیماران از استان های مجاور به این استان، یکی از ضروری ترین نیازهای حوزه سلامت ،ساخت و راه اندازی یک بیمارستان بزرگ 500 تختخوابی می باشد.

جان بابایی گفت: بیمارستان شهداء شهرستان بندرلنگه هم نیاز به توسعه دارد و با تجهیز امکانات درمانی از جمله توسعه اورژانس، نیاز درمانی این شهر برطرف می شود.

وی افزود: توسعه بخش زنان و اورژانس بیمارستان شهرستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب هم در دستور کار قرار دارد تا بتواند مناطق شرق استان را پوشش درمانی دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: توسعه و تجهیزات درمانی شهرهای بندرخمیر، سیریک و جاسک نیز در دستور کار قرار دارد.

 

دکتر جان بابایی در ادامه از بیمارستان پیامبر اعظم  (ص) قشم هم بازدید نمود.

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠٦٧١ | تعداد نمایش خبر : 294
 

 


خروج