صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت آموزشی 


مراسم جشن دانش آموختگی دانشجویان رشته پزشکی همزمان با روز پزشک برگزار شد
 

مراسم جشن دانش آموختگی ۷۷ نفر از دانشجویان رشته پزشکی ورودی سال ۸۹ با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، معاونین، اساتید و دانشجویان به همراه خانواده های آنان در فرهنگسرای شهید آوینی بندرعباس برگزار شد.

دکتر سیدحسین داودی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن تبریک روز پزشک و آغاز هفته دولت به اساتید، کارکنان، دانشجویان و خانواده های آنان، پایان پر افتخار دوران تحصیلی و ورود به عرصه خدمت برای ارتقاء سلامت هم میهنان را تبریک گفت و افزود: خوشحالم که امروز شاهد پایان این دوره از دانش آموختگی شما عزیزان هستم و تأکید کرد: این دوره عمومی ابتدای راه است؛ بنابراین به منظور تجدید آموزه های پیشین و فراگیری یافته های نوین نیاز به مطالعه و بازآموزی مداوم است.

دکتر داودی با اشاره به اینکه در علوم پزشکی کسی فارغ التحصیل نمی شود و تلاش برای کسب علم همواره ادامه دارد، ابراز کرد: در رشته های پزشکی در دو چیز فراغت نداریم یکی در آموختن علم و تجربه و دیگری در رشد اخلاق و معنویت.

دکتر عبدالعظم نجاتی زاده؛ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه همچنین ضمن تبریک روز پزشک و هفته دولت و تبریک به خانواده های دانشجویان که با حمایت های خود توانستند در موفقیت فرزندانشان نقش مهمی داشته باشند، گفت: دانشجویان نباید این مطلب را هیچ گاه فراموش کنند که برقراری ارتباط خوب یک پزشک با بیمارش خیلی در درمان او مؤثر خواهد بود. رعایت اخلاق حرفه ای در کار پزشکی از مسائل مهمی است که دانش آموختگان باید هر روز این مسئله را مدنظر قرار دهند و بیماران را طوری ویزیت کنند که گویی خانواده خودشان به آنها مراجعه کرده است.

وی با اشاره به رشد علم و تکنولوژی در جامعه امروز، افزود: مسئله مهم دیگر به روز بودن دانش آموختگان از لحاظ اطلاعات علمی و علم پزشکی است که روزانه چندین برابر در حال رشد است.

 

در پایان مراسم تحلیف و قرائت سوگندنامه توسط دکتر علیرضا مؤیدی؛ عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس انجام شد. پخش کلیپ و عکس یادگاری از دیگر برنامه های این مراسم بود.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٩٣٥ | تعداد نمایش خبر : 364
 

 


خروج