صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت آموزشی 


دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در بندرعباس:
در علوم پزشکی هم در کشور و هم در منطقه از وضعیت خوبی برخوردار هستیم /۳۰ درصد تولیدات علمی در کشور در حوزه پزشکی است
 

دکتر محمد باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست مشترک روسای دانشگاههای علوم پزشکی و معاونین آموزشی کلان مناطق کشور ۵ و ۸ کشور گفت: طبق آخرین انتشارات در خصوص ارزیابی وضعیت تولیدات علمی کشور نشان می دهد ما در همه حوزه های علوم پیشرفت خوبی داشتیم؛ و یکی از تندترین رشدها را مجدد در کشور تجربه کردیم؛ در حوزه پزشکی هم پیشرفت ما بسیار چشمگیر است.

دکتر لاریجانی افزود: ۳۰ درصد تولیدات علمی در کشور در حوزه پزشکی است .

 دو حرکت مهم در حوزه آموزش پزشکی که در دوسال اخیر رخ داده است: از جمله بحث آمایش سرزمینی در حوزه پزشکی است که مصوبه شورای انقلاب فرهنگی بر اساس اسناد بالا دستی می باشد؛ و با یک نگاه چشم انداز کشور را در حوزه آمایش تقسیم می کند، که ما بتوانیم را به گونه ای برای توسعه آموزش پزشکی برنامه ریزی کنیم.

وی ابراز کرد: مساله دیگر تحول و نوآوری در حوزه آموزش پزشکی است؛ که بر اساس نگاه چشم اندازی به طرف مرجعیت علمی رفتن است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: موضوع دیگر اینکه ما دانشگاهها را با نگاههای اداره جدید دانشگاه مثل بحث دانشگاههای نسل جدید آشنا کنیم.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت عنوان کرد: بحث اعتبار بخشی، ماموریت گرایی، و ارزیابی وضعیت دانشگاهها چه داخلی و چه خارجی رفتن به طرف اینکه بحث بین المللی سازی در آنها جدی گرفته شود.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: علوم پزشکی در کشور سرآمد خوبی دارد؛ هم در کشور و هم در منطقه از وضعیت خوبی برخوردار هستیم؛ البته جا برای ارتقاء همواره باقی است.

وی ابراز کرد: کشور ما در حوزه پزشکی در منطقه و در بحث توسعه علمی از نظر رفع نیازهای مردم می توان گفت تقریبا بیشتر رشته های تخصصی و فوق تخصصی حتی رشته های علوم پایه مشغول به تدریس و تعلیم می باشند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در جهت برنامه ریزی کلان کشور متناسب با نیازها، ماموریت گرا کردن دانشگاهها، اجرای آمایش و سایر برنامه ها تلاش می کنیم.

 

دکتر لاریجانی در پایان یادآور شد: این نشست با حضور دو منطقه آمایشی کلان ۵ و ۸ کشور در بندرعباس در جهت تبیین فعالیت ها در راستای تحول و نوآوری و همکاری بیش از پیش در جهت توسعه برنامه ها برگزار شد.

تاریخ درج خبر : شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠٨١٦ | تعداد نمایش خبر : 242
 

 


خروج