صفحه اصلی > وبدای مراکز > ابوموسی 


انتقال بیمار سوختگی با بالگرد اورژانس از جزیره ابوموسی به مرکز اورژانس
 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان از انتقال یک بیمار که دچار سوختگی در ناحیه چشم بر اثر پاشیده شدن اسید شده بود، توسط بالگرد اورژانس 115 خبر داد.

دکتر اسدی گفت: طی تماس تلفنی از مرکز درمانی جزیره ابوموسی با اورژانس استان مبنی بر حادثه سوختگی مرد میانسال با اسید از ناحیه چشم به علت نقص فنی در باطری خودرو، بلافاصله با قید فوریت بالگرد اورژانس به محل اعزام شد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان افزود: از آنجایی که شناور ناجی برای انتقال بیمار در دسترس نبود، پس از هماهنگی با اورژانس استان و کادر پروازی، بلافاصله بالگرد اورژانس به جزیره ابوموسی اعزام و بیمار به بیمارستان شهید محمدی اعزام شد.

دکتر اسدی با اشاره به ابنکه بیمار اعزامی به دلیل آسیب چشمی ناشی از اسید، از ابوموسی به بندرعباس جهت دریافت خدمات تخصصی درمانی اعزام گردیده بود، گفت: بالگرد اورژانس هوایی برای کمک‌های پزشکی و انتقال فوری بیمار به مراکز تخصصی در شرایطی که آمبولانس به علت عدم سرعت کافی و یا دور بودن مسافت نمی‌تواند به کمک بیمار بشتابد، استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: گروه کمکی آمبولانس هوایی، مجهز به نیرو و تجهیزاتی همچون دارو، دستگاه نوار قلب، دستگاه کمک تهویه و برانکارد هستند که می‌توانند معالجه بیمار و فرد مجروح را تا رسیدن به بیمارستان به عهده بگیرند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان در خاتمه گفت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در حال حاضر دارای یک بالگرد اورژانس هوایی و 2 دستگاه اورژانس دریایی جهت امداد رسانی به تمامی نقاط استان و انتقال بیماران به مراکز تخصصی و فوق تخصصی مرکزی می باشد.

دکتر مهدی حسنی آزاد؛ رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) در حاشیه این خبر گفت: اورژانس بزرگ این مجتمع، بزرگترین بخش اورژانس در استان هرمزگان می باشد و در ساختمان این اورژانس، تمامی خدمات لازم برای بیماران تجمیع یافته است.

دکتر مهدی حسنی آزاد افزود: اورژانس بزرگ این مجتمع، شامل واحد تریاژ، اتاق احیاء، بخش تحت نظر، بخش بستری فوریت ها و همچنین بخش های اورژانس جراحی و داخلی به همراه آزمایشگاه و بخش های تصویر برداری رادیولوژی و سی تی اسکن می باشد.

 

وی ضمن اشاره به این که اغلب از آمبولانس هوایی جهت دسترسی به نقاط دور افتاده، سخت‌گذر و یا دارای اهمیت زمانی استفاده می‌شود، گفت: در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) نیز جهت تسهیل در روند پذیرش این بیماران، باند فرود اورژانس هوایی طبق استانداردهای موجود آماده و قابل بهره برداری است.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٦٦١ | تعداد نمایش خبر : 256
 

 


خروج