صفحه اصلی > وبدای مراکز > ابوموسی 


تشکیل اولین جلسه هیات ممیزه دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان
 

 اولین جلسه هئیت  ممیزه دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان  با حضور ریاست دانشگاه و هیات اعزامی از وزارت بهداشت و درمان و سایر اعضاء در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد .

دکتر محمد شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در این رابطه گفت :

باتوجه به روند رو به  رشد دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  در جنوب کشور و همچنین  با توجه به ارتقاء مرتبه اساتید  و اعضاء هیات علمی از 3 سال  پیش در حال پیگیری  ارتقاء سطح علمی ؛ آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه بودیم که به لطف خدا  همزمان با  افزایش تعداد اعضاء  هیات  علمی و ارتقاء مرتبه علمی آنها و ارتقاء زیر ساختها در حوزه تحقیقات و فن آوری و مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی و افزایش رشته های دستیاری ، دکتری ، کارشناسی ارشد که در عرض این چند سال اخیر اتفاق افتاد و قدم بعدی این بود که دانشگاه علوم پزشکی در رتبه بندی ارتقاء پیدا کند که یکی از لازمه های  مهم و موضوعات مهم  هر دانشگاه علوم پزشکی این است که هیات ممیزی مستقل جهت ارتقاء اعضاء هیات علمی داشته باشد از این رو با دستور مستقیم وزیر محترم بهداشت و پیرو بازدیدهای ایشان مقرر شد هیات ممیزی مرکزی اعضاء هیات علمی تشکیل شود .

دکتر شکاری افزود : امروز برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی با حضور 13 نفرعضو که  با حکم وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه در این هیات ممیزی منصوب شدند در قالب کمیته های تخصصی علوم پایه و بالینی تشکیل جلسه دادند و در اولین جلسه تعداد 5 پرونده مورد بحث و بررسی قرار گرفت که خوشبختانه با حداکثر آرا هر 5 نفر از مرتبه استادیاری به دانشیاری ارتقاء یافتند که با این 5 نفر تعداد دانشیاران دانشگاه  به 29 نفر رسید .

ریاست دانشگاه علوم پزشکی ، دکتر شکاری ضمن تبریک  این موفقیت  به تمام  اعضاء هیات رئیسه از معاونت پژوهشی و معاونت آموزشی دانشگاه تقدیر و تشکر نمودند که در این اتفاق بزرگ  بسیار تلاش کردند واظهار داشت که  این اتفاق خوشایند از جنبه های مختلف حائز اهمیت است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان  به برخی از مزایای وجود این هیات ممیزی  اشاره کرد از جمله به افزایش بودجه مصوب سالیانه دانشگاه در فصل بهداشت و درمان و آموزشی ، جهت گیری بیشتر  نیروهای تخصص و فوق تخصص به دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس  ،  اجازه افزایش دانشکده های علوم  پزشکی و پیراپزشکی در شهرستانهای بالای 120 هزار نفر در استان   و توسعه فضاهای آموزشی  .

لازم به ذکر است که با تشکیل هیات ممیزی دانشگاه در بحث ارتقاء اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان جز دانشگاه های تیپ یک محسوب میگردد .

از طرف دیگر  هر چقدر دانشگاه علوم پزشکی از جهات آموزشی ، علمی و تحقیقاتی رشد کند فضاهای درمانی هم باید توسعه و رشد پیدا کرده و همچنین فرصتهای علمی و تحقیقاتی بیشتری در اختیار اعضاء هیات علمی قرار گیرد .

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٥  |  کد خبر : ٤٦٤٦ | تعداد نمایش خبر : 1741
 

 


خروج