صفحه اصلی > وبدای مراکز > ابوموسی 


همزمان با اجرای برنامه های هفته سلامت در بندرعباس؛
غربالگری دیابت و فشار خون نمازگزاران در نماز جمعه در شهرستان بندرعباس انجام شد.
 

همزمان با اجرای برنامه های هفته سلامت در بندرعباس ،غربالگری دیابت و فشارخون نمازگزاران در محل برگزاری مراسم نماز جمعه ،خدمات بهداشتي رايگان به  نمازگزاران شركت كننده در نماز وحدت بخش و دشمن شكن جمعه، در هفته سلامت و مشاورره انجام شد.

دکتر عبدالجبار ذاکری رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: در اين ايستگاه، ضمن اندازه گيري رايگان فشار خون و قند خون نمازگزاران و كنترل وزن آنان، مشاوره هاي بهداشتي ارائه شد و مراجعيني كه فشار خون بالا و قند خون بالا داشتند براي دريافت خدمات پزشكي و پيگيري روند درمان بيماري معرفي شدند.

دکتر ذاکری افزود: برپائي ايستگاه سنجش سلامت نمازگزاران از سري برنامه هاي مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با همکاری و هماهنگی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی است .كه به مناسبت گراميداشت هفته سلامت با استقرار دو اكيپ مجزا ويژه برادران و خواهران نماز گزار اجرا گرديد.

وی اظهارکرد:اندازه گیری فشارخون و قند خون نمازگزاران از اقدامات تيم هاي درماني مستقر در اين ايستگاهها بود و افرادی داراي فشارخون و قند خون بالاتر از رنج نرمال بودند از سوی ایستگاه سلامت ، توصيه ها و اقدامات لازم بعدي براي پيگيري درمان به آنها صورت گرفت.
تاج آبادی هدف از برپايي ايستگاههاي سلامت ، در جهت آموزش و آگاهی بیشتر نمازگزاران  از ابتلا و یا عدم ابتلا به بیماری های خاموش از جمله فشار خون و دیابت،یاد کرد و افزود:به منظور پیشگیری از عوارض دیابت 
با مراجعه به پزشک از عوارض این بیماریها در آینده جلوگیری کنند.

وی ضمن تأكيد بر توجه به وضع سلامت عمومي از مراجعين خواست به اصول تغذيه سالم و انجام ورزش كه نقش موثري بر سلامتي دارند توجه بيشتري داشته باشند.که با استقبال گسترده و پرشور نمازگزاران بندرعباس همراه بود.

تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٥  |  کد خبر : ٤٥٠٧ | تعداد نمایش خبر : 1519
 

 


خروج