معاون فرماندار سیریک در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان:
شورای سلامت تدوینگر سلامت جامعه است
 

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی (ساغ) شهرستان سیریک با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات بیمارستان، بهداشت مغازه ها، نانوایی های سطح شهر، با حضور اعضای جلسه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

علم عباسی معاون فرماندار در ابتدا ضمن تبریک عید غدیرخم و ولادت امام موسی کاظم(ع)، سلامت مردم را از مهمترین مقوله های مورد توجه شورای بهداشت شهرستان و کارگروه سلامت و امنیت غذایی عنوان کرد؛ و ابراز داشت: انتظار داریم با تعامل و همکاری مردم و مسئولین، مسائل و مشکلات بهداشتی شهرستان کاهش دهیم؛ و شاهد تغییرات اساسی در خصوص ارتقاء شاخص های بهداشتی در این شهرستان باشیم.

عباسی با اشاره به اهمیت سلامت در جامعه، از شورای سلامت به عنوان تدوینگر سلامت خواست در خصوص بحث بهداشت و درمان مردم شهرستان، همکاری ادارات با شبکه بهداشت تنگاتنگ و مستمر باشد .

 دکتر غلام رحیمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک در خصوص بحث بهداشت محیط مغازه ها، نانوایی ها و بهداشت آب خاطر نشان کرد: کارشناسان بهداشت محیط این شهرستان بصورت مکرر و مستمر این مکان ها را مورد بازدید قرار داده و مشکلات و نواقص احتمالی برطرف خواهد شد.

دکتر رحیمی با بیان اینکه آب شرب شهرستان سالم و بهداشتی است؛ ابراز کرد: از نظر آلودگی میکروبی و شیمیایی آب منطقه سالم و قابل شرب اعلام شده است؛ و پایش مستمر آب شرب شهر و روستا از طریق بهورزان و کارشناسان شبکه بهداشت شهرستان صورت می گیرد.

وی در ادامه به موضوعاتی از قبیل انتظارات بیماران و پزشکان، روند فعالیت داروخانه، محوطه سازی و فضای سبز، سیستم ارجاع و اطلاع رسانی عمومی اشاره کرد؛ و در خصوص عملکرد بیمارستان و حضور متخصصین توضیحاتی ارائه داد.

در ادامه این جلسه اعضاء به منظور بررسی مشکلات بهداشتی موجود در سطح شهرستان و ارائه راهکارهای مناسب جهت حل این مشکلات و چالش های این حوزه به بحث و گفتگو پرداختند و راهکارهایی توسط اعضاء حاضر در جلسه به منظور ارتقاء سطح بهداشت و سلامت و ایجاد امنیت غذایی شهرستان ارائه شد.

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٠٧٠ | تعداد نمایش خبر : 92
 

 


خروج