برگزاری دوره آموزشی تب کریمه کنگو ویژه پزشکان، پرستاران و کارکنان مرکز توسعه سلامت کیش
 

تب خونریزی‌ دهنده کریمه کنگو، بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده ای است که از طریق گزش کنه و تماس با خون یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.

با توجه به اهمیت پیشگیری از بیماری «تب کریمه کنگو» (CCHF) و بالا بردن سطح آگاهی پرسنل، مرکز توسعه سلامت کیش اقدام به برگزاری  کلاس آموزشی آشنایی با موضوع تب خونریزی‌ دهنده کریمه کنگو، ویژه گروه های هدف پزشکان، پرستاران و کارکنان مرکز توسعه سلامت کیش و بیمارستان در سالن کنفرانس بیمارستان کیش نمود.

دکتر ستاریان پزشک مرکز توسعه سلامت کیش در این رابطه گفت: تب خونریزی‌ دهنده کریمه کنگو، بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده ای است؛ که از طریق گزش کنه و تماس با خون یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.

وی مباحثی از جمله  مشخصات عامل بیماری، راه های انتقال، روش تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری را برای حاضران در این جلسه تشریح کرد. 

 این بیماری برای نخستین بار در سال ۱۹۴۴ در کریمه اوکراین ظاهر و نام تب خونریزی دهنده برای آن انتخاب شد. تب خونریزی ‌دهنده کریمه کنگو، بیماری بوده که همراه با مرگ و میر زیادی بروز کرده و شیوع بیمارستانی آن نیز بسیار بالا است.

شایان ذکر است؛ در این کلاس ضمن ارائه مباحث مهم، تعدادی بروشور با عنوان موضوع بیماری تب کنگو و اینکه برای پیشگیری از بیماری چه باید کرد؟ توزیع و در پایان کلاس نیز به سؤالات حاضران در زمینه موارد مرتبط پاسخ داده شد.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٦ تير ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١٩٥٦ | تعداد نمایش خبر : 113
 

 


خروج