صفحه اصلی > وبدای مراکز > بندر جاسک 


مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک:
اجرای برنامه های ورزشی ویژه هفته سلامت با هدف آموزش و اطلاع رسانی در خصوص بیماری تالاسمی
 

همزمان با هفته سلامت و با هدف آموزش و اطلاع رسانی در خصوص بیماری تالاسمی، مسابقه فوتسال بین پرسنل مرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک و بیماران خاص (تالاسمی) برگزار شد.

دکتر عباس ابراهیمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک گفت: همزمان با چهارمین روز هفته سلامت مسابقه فوتسال بین پرسنل مرد شبکه بهداشت و درمان جاسک و بیماران خاص (تالاسمی) با همکاری اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد.

دکتر ابراهیمی افزود: تمرینات بدنی موجب کاهش استرس می شوند؛ زیرا  از یک طرف سبب تخلیه انرژی شده و اجازه می دهد که بدن از انجام آنها به ثبات برسد و از طرف دیگر امکان تمرکز را به فرد می بخشد و به او آرامش می دهند.

وی بیان کرد: تغییرات هورمونی در طی فعالیت فیزیکی باعث بهبود خلق می شود و استرس را کاهش می دهد.  ابراهیمی در ادامه گفت: مطالعات نشان داده، نگرش فرد به خود و زندگی خود، موجب کند شدن و یا سرعت بخشیدن به تکثیر سلول های خطرناک ظهور مانند سرطان می گردد.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: هدف از اجرای مسابقه فوتسال بین بیماران تالاسمی و پرسنل، آموزش در زمینه پیش گیری از بروز تالاسمی ماژور و افزایش آگاهی عموم مردم در زمینه عوارض تولد کودک مبتلا به تالاسمی ماژور و لزوم انجام آزمایش خون قبل از ازدواج توسط زوجین می باشد.

 

مقصود موسوی، مسئول مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان جاسک گفت: افراد ذی نفوذ شهر و روستا و عاقدین و ائمه جماعات نقش مهمی در پیش گیری از بیماری تالاسمی دارند. 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١٤٥٨ | تعداد نمایش خبر : 102
 

 


خروج