کشف ۲۹۹ بطری عرقیجات گیاهی تاریخ مصرف گذشته در بازدید از عطاری های شهرستان رودان
 

صالحی، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان رودان از کشف ۲۹۹ بطری عرقیجات گیاهی تاریخ گذشته و مقداری داروی غیرمجاز از عطاریهای شهرستان رودان خبر داد.

صالحی گفت: طی بازدیدی که توسط کارشناسان بهداشت محیط و امور دارویی شبکه بهداشت و درمان شهرستان از عطاریها انجام شد؛ تعداد  ۲۹۹ بطری عرقیجات گیاهی تاریخ مصرف گذشته و مقداری داروی غیرمجاز کشف شد.

صالحی افزود : عطاری ها تنها مجاز به عرضه و فروش گیاهان دارویی به صورت بالک های حجیم و باز و فرآورده های گیاهی با بسته بندی مجاز می باشند؛ بنابراین عرضه و فروش هر گونه دارو اعم از داروهای چاقی و لاغری، ترک اعتیاد، مکمل های ویتامینی و ... و همچنین تجویز و فروش هر گونه داروی ترکیبی و دست ساز اعم از گیاهی و شیمیایی غیرمجاز بوده و به دلیل دخالت در امر پزشکی تخلف محسوب می شود و برابر قانون رفتار خواهد شد.

صالحی گفت: متاسفانه در حال حاضر علاوه بر فروش داروهای مذکور، شاهد عرضه و فروش طیف وسیعی از داروهای قاچاق (فاقد مجوز قانونی از سازمان غذا و دارو) غیرمجاز و داروهای مخدر در عطاریها هستیم.

 

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان رودان افزود: کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان از طریق بازدیدهای مستمر و با هدف ممانعت از عرضه اقلام دارویی، بهداشتی و آرایشی غیرمجاز در عطاریها برای صنف نظارت دارند و با متخلفین برابر قانون رفتار خواهند کرد.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٠٥٢ | تعداد نمایش خبر : 174
 

 


خروج