توسط مرکز بهداشت شهرستان قشم صورت می گیرد:
آغاز فعالیت کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار صنایع تا پایان سال جاری
 

کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در اعتلای سطح ایمنی و بهداشت، صیانت از نیروی کار و افزایش تولید  نقش انکار ناشدنی دارند.

دکتر بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم ضمن اعلام این خبر افزود: مطابق ماده 93 از فصل 4 قانون کار به منظور جلب مشارکت کارگران و کارفرمایان و نظارت بر حسن اجرای مقررات حفاظتی و بهداشتی در محیط کار، صیانت نیروی انسانی و منابع مادی کشور، پیشگیری از بیماریها و حوادث، حفظ و ارتقاء سلامتی کارگران و سالم سازی محیط های کار در کارگاههایی که دارای حداقل 25 نفر کارگر باشند، کارفرما مکلف است کمیته ای به نام کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار تشکیل دهد.

وی افزود: در واحدهای دارای کمتر از 25 نفر با تشخیص ارگانهای زیربط، کارفرماها مکلف به تشکیل کمیته مذکور خواهند بود؛ که با توجه به آشنایی  و تخصص اعضاء با محیط کار و همچنین وظایف تدوین شده  کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار نقش اساسی در تطابق فرآیند تولید با موازین بهداشتی و سالمسازی محیط کار و تبعات بهداشتی و اقتصادی ارزشمند آن، دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم اظهار کرد: اجرای وظایف به نحو احسن، تشکیل جلسات کاربردی و علمی این کمیته ها در اعتلای سطح ایمنی و بهداشت، صیانت از نیروی کار و افزایش تولید نقش بسزایی در تامین سلامت کارگران خواهد داشت.

دکتر بهزادی در ادامه در خصوص تشکیل کمیته مذکور در شهرستان قشم افزود: کمیته های مذکور تا قبل از سال 95چندان در شهرستان فعال نبودند که در سال گذشته در 30 درصد از واحدهای مشمول کمیته های فوق الذکر فعال گردید.

وی خاطر نشان کرد: تا پایان آبان ماه سالجاری تمامی واحدهای مشمول می بایست نسبت به تشکیل منظم کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار اقدام نمایند؛ و واحد سلامت کار این مرکز علاوه بر نظارت بر نحوه فعالیت این کمیته ها  نسبت به تشکیل  جلسات فصلی منظم با مسئولین ایمنی و بهداشت واحدهای مشمول اقدام خواهد نمود؛ که اولین جلسه در این خصوص در مهر ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٠٦٩ | تعداد نمایش خبر : 100
 

 


خروج