در جلسه مدیریت بحران شهرستان بشاگرد مطرح شد:
داشتن هماهنگی بین ادارات و تسریع در خدمت رسانی از الزامات کمیته بحران است
 

در جلسه کارگروه مدیریت بحران شهرستان بشاگرد که در محل سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد، فلکناز دهقانی؛ فرماندار بشاگرد گفت: با توجه به حادثه خیز بودن شهرستان در زمان بحران، داشتن هماهنگی لازم و تسریع در روند خدمت رسانی توسط دستگاهها طبق وظایف محوله الزامی است.

دهقانی افزود: اقدامات مؤثری قبل از بحران می توان انجام داد که از مهمترین این اقدامات، داشتن امکانات و تجهیزات لازم از جمله تأمین ژنراتور، ارتباط بی سیم مناسب اتاق بحران و همچنین حضور پزشک متخصص در زمان رخداد است.

مجید ایروانی مفرد؛ معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد و مسئول مدیریت بحران شبکه توضیحاتی حول موضوعات مرتبط با سلامت ارایه نمود و گفت: برنامه مدیریت شبکه بهداشت در قالب دارت، سارا، ایمنی سازه ای و غیر سازه های، تدوین Eop  و سایر برنامه ها با ارزیابی و آموزش خانوارها به میزان 25 درصد در سال شروع و طی 4 سال تکمیل خواهد شد.

ایروانی مفرد پیشنهاد داد جهت هماهنگی و واکنش سریع در زمان وقوع بلایا، در هر جلسه ادارات به صورت داوطلبانه و مختصر چکیده ای از عملکرد اداره مربوطه برای اعضاء ارایه تا در زمان وقوع بلایا تداخل در امور پیش نیاید.

در پایان رئیس جلسه با توجه به بحث ایمنی سازه ای و اهمیت آن در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی گفت: کارشناس فنی فرمانداری آماده همکاری و نظارت بر پروژه های در حال ساخت شبکه در حد توان می باشد؛ ضمن اینکه شبکه بهداشت از دفتر فنی دانشگاه جهت بازدید و نظارت مستمر بر پروژه ها دعوت به عمل آورد.

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٨٦٦ | تعداد نمایش خبر : 195
 

 


خروج