صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


دانش آموزان مقطع ابتدایی کیش از خدمات وارنیش فلوراید بهره مند شدند
 

دکتر رضانیا؛ رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: بر اساس طرح تحول سلامت دهان و دندان، ارائه خدمات وارنیش فلوراید دانش آموزان مقطع ابتدایی با هدف کاهش پوسیدگی دندانی دانش آموزان 6 تا 12 ساله و پیشگیری از بیماری های دهان و دندان با همکاری اداره آموزش و پرورش کیش با موفقیت به پایان رسید.

وی خاطر نشان کرد: انجام طرح‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان 6 تا 12 سال از اهداف بلند مدت اداره سلامت دهان و دندان است که در مدارس ابتدایی اجرا می‌شود؛ مرحله نخست این طرح از 24 آبان 95 به مدت یک ماه در تمام مدارس ابتدایی کیش اجرا و مرحله دوم نیز در اردیبهشت ماه 96 انجام شد.

 رضانیا افزود: استفاده از وارنیش فلوراید روش راحت و قابل قبولی است که نیاز به تجهیزات دندانپزشکی ندارد. اعزام دندانپزشک و کارشناس به مدارس و آموزش اصول اولیه بهداشت دهان و دندان، در راستای جلوگیری از بیماری های دهان و دندان است.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش ضمن اشاره به اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان، گفت: پوسیدگی دندان یک بیماری مربوط به فعالیت میکروب های محیط دهان است که می‌تواند از یک دندان به دندان دیگر انتقال یابد.

 دکتر رضانیا با بیان اینکه غفلت در رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری دندان ها منجر به پوسیدگی دندان می شود، تصریح کرد: با انجام اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی مناسب، زمینه خود مراقبتی در خصوص دهان و دندان در جامعه نهادینه می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح، تعداد 5هزار و 100 دانش آموز مقطع ابتدایی تحت پوشش خدمات فلوراید تراپی قرار گرفتند.

 این مقام مسئول ابراز کرد: 12 کارشناس مراقب در قالب 4 تیم  وظیفه اجرای این طرح را بر عهده داشتند. 
وی هدف از اجرای این طرح را پیشگیری اصولی از پوسیدگی های دندانی عنوان کرد و افزود: در حین انجام فلوراید تراپی، آموزش بهداشت دهان و دندان به همه دانش آموزان ارائه شد.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٠٠٠ | تعداد نمایش خبر : 189
 

 


خروج