صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خطبه پیش از نماز جمعه بندرعباس :
شعار هفته سلامت 96 زندگی سالم با نشاط و امید است / شاد کردن و یاری دادن به مردم ، باز کردن گره از کار همنوعان است
 

 دکتر سید حسین داودی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان به عنوان دومین سخنران پیش از خطبه نماز جمعه بندرعباس شعار هفته سلامت امسال (یکم تا هفتم اردیبهشت) را زندگی سالم،با نشاط و امید اعلام کرد و افزود: شاد کردن و یاری دادن به مردم ، باز کردن گره از کار همنوعان است.

دکتر سید حسین داودی افزود: سلامت تنها شامل بدن انسان نیست و منظور، رفاه کامل جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی است.

وی اظهار داشت: همان طور که پیشگیری بر درمان اولا تر است؛ باید برنامه ها در راستای پیشگیری باشد. یکی از بیماری هایی که در دنیار رو به افزایش است بیماری افسردگی است؛ و حدود ۳۰۰ میلیون نفر در دنیا از این بیماری رنج می برند.

دکتر داودی عنوان کرد: شعار امسال بهداشت جهانی در راستای پیشگیری و کاهش بیماری افسردگی در دنیا است؛ وزارت بهداشت هفته سلامت ۹۶ را با بهره گیری از شعار این سازمان  زندگی سالم،با نشاط و امید نامگذاری کرده است. به برکت طرح تحول سلامت خدمات بهداشت روان از جمله مشاوره های روانشناسی بصورت کاملا رایگان در استان صورت می گیرد.

وی با اشاره به برخی دستاوردهای اجرای طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: با اجرای این طرح 375 پزشک متخصص در مناطق محروم هرمزگان اسکان داده شدند و 131 پزشک متخصص در این مناطق مقیم شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به بخش دیگری از اقدامات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در طرح تحول نظام سلامت ابراز کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاستهای جمعیتی، بحث ترویج زایمان طبیعی و انجام رایگان ۵۷ هزار و ۷۹۵ زایمان از آغاز طرح تحول در سال ۹۳ تا سال ۹۵ بود.

دکتر داودی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات مهمی در حوزه آموزش، پژوهش و بهداشت اشاره کرد و اظهار داشت: یک هزار و ۴۹۰ پروژه بهداشتی در طول اجرای طرح تحول نظام سلامت در هرمزگان افتتاح شده است؛ و این امر نشان از تحولی بزرگ در حوزه بهداشت استان است.

تاریخ درج خبر : جمعه ١ ارديبهشت ١٣٩٦  |  کد خبر : ٧٥٨٠ | تعداد نمایش خبر : 221
 

 


خروج