صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


فرماندار حاجی آباد:
اقدامات بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد در ایام نوروز قابل تقدیر است
 

نخستین جلسه شورای سلامت شهرستان حاجی آباد در سال 96 با حضور فرماندار، مدیر شبکه بهداشت و رؤسای ادارات در محل سالن فرمانداری حاجی آباد برگزار شد.

دکتر اقتدار بختیاری؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد در ابتدای این جلسه که به منظور تشریح فعالیت های سلامت محور صورت گرفته در طی سال 95 و ارائه برنامه های پیش بینی شده در سال 96 برای ارتقاء بخش بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد، ضمن عرض تبریک سال نو و اعیاد گذشته در جمع حاضرین افزود: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، در شهرستان فعالیت های خوبی صورت گرفت و در این طرح بحمدالله توانستیم خدمات مطلوبی را به مردم ارائه دهیم.

دکتر اقتدار بختیاری با اشاره به پیشرفت بسیار خوب برنامه بهداشت دهان و دندان افزود: در این برنامه خدمات بهداشت دهان و دندان حتی در دورترین مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان ارائه می شود و طبق آمارهای موجود در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان رتبه اول اجرای این برنامه را به خود اختصاص داده و در بین شهرستان های استان نیز حاجی آباد برترین شهرستان مجری برنامه بوده است. وی تصریح کرد: برنامه مراقبت میانسالان و غربالگری جمعیت بالای 30 سال روند خوبی داشته است که با رایگان شدن آزمایشات غربالگری در شهرستان، همکاری و استقبال مردم نیز در اجرای موفق برنامه مؤثر بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد با اشاره به 18 فروردین روز جهانی بهداشت و شعار امسال این سازمان که با موضوع افسردگی می باشد، از لزوم توجه به سلامت روان جامعه در کنار سلامت جسمانی تأکید کرد و ابراز داشت: با توجه به شیوع بالای افسردگی در جامعه کنونی، مسئولیت همکاران حوزه بهداشت روان بسیار خطیر می باشد و از آنان خواست در این سال برنامه های بهداشت روان را با حساسیت بیشتری اجرا کنند.

وی همچنین در تشریح برنامه های پیش بینی شده برای برگزاری هفته سلامت 96 در سطح شهرستان، از همه ادارات خواست در اجرا و برگزاری این برنامه ها توسط شبکه شهرستان همکاری لازم را داشته باشند؛ کما اینکه در سال گذشته شاهد همکاری بین بخشی بسیار خوبی در سطح شهرستان با مجموعه بهداشت و درمان شهرستان بودیم.

در ادامه این جلسه  مهندس جهانگیری؛ فرماندار و رئیس شورای سلامت شهرستان ضمن تبریک هفته سلامت به دست اندرکاران حوزه سلامت افزود: در 6 ماهه دوم سال 95 زحمات زیادی در حوزه سلامت شهرستان کشیده شد که قابل تقدیر است و از جمله این خدمات می توان به کاهش آمار فوتی ها در تصادفات  نوروزی در راههای ارتباطی شهرستان از 15 مورد در عید 95 به صفر در عید 96 و بازدیدهای پر تعداد و مؤثر سلامت محیط اشاره کرد.

مهندس جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره با سفر دکتر داوودی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به شهرستان در طی تعطیلات نوروزی، این سفر را پر خیر و برکت و نوید بخش توجه ویژه مسئولین علوم پزشکی به سلامت مردم دانست و اظهار کرد: در این سفر و نشستی که با رییس دانشگاه داشتیم تصمیمات خوبی برای اجرای پروژه های بهداشتی و درمانی در حاجی آباد از جمله پروژه توسعه اورژانس بیمارستان و راه اندازی کلینیک تخصصی بیمارستان گرفته شد و طبق قولی که به ایشان دادیم آمادگی داریم بخشی از منابع مالی اجرای این پروژه ها را تأمین کنیم.

مهندس جهانگیری در پایان از ادارات و نهادهای شهرستان خواست در طول هفته سلامت با شبکه بهداشت و درمان شهرستان تعامل و همکاری مناسب را داشته باشند.

 

 

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦  |  کد خبر : ٧٥٦٧ | تعداد نمایش خبر : 241
 

 


خروج