صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در اجلاس مدیران شبکه های بهداشت و درمان هرمزگان:
طرح تحول سلامت به عنوان یک موضوع اجتماعی مهم، از مهمترین برنامه های دولت است / افتتاح بیش از یک هزار و 500 پروژه بهداشت و درمان در استان از آغاز طرح تحول تا کنون
 

اجلاس دو روزه مدیران و رؤسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه استان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات حوزه های مختلف بهداشتی و درمانی در استان و با حضور دکتر داودی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر صدری و دکتر خدایی؛ مشاورین عالی معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اعضاء هیئت رییسه دانشگاه و مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان در بندرعباس، در حال برگزاری است.

دکتر داودی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان در این اجلاس دو روزه گفت: یکی از مهمترین برنامه های دولت، طرح تحول سلامت است که یک موضوع اجتماعی مهم است.

دکتر داودی با اشاره به اهمیت اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور افزود: طرح تحول سلامت یکی از طرح های بسیار مهم در کشور است که مجموعه وزارت بهداشت با حمایت های مقام معظم رهبری و دولت، توانست در جهت کاهش آلام نیازمندان به خدمات سلامت و رسیدگی سریع به درمان آنها مؤثر باشد.

وی با اشاره به افتتاح بیش از یک هزار و 500 پروژه در بخش بهداشت و درمان از آغاز طرح تحول تا کنون اظهار داشت: اقدامات قابل توجه ای با اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت استان صورت گرفته است؛ همچنین برای تقویت زیرساخت ها نگاه سخت افزاری و در نهایت نرم افزاری نیاز است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در حاشیه این اجلاس عنوان کرد: پروژه های بهداشتی درمانی از جمله خانه بهداشت، محل زیست پزشک و ماما، مرکز بهداشتی درمانی روستایی، آزمایشگاه، دندانپزشکی و ... که بالغ بر 90 پروژه شامل خواهد شد، در هفته سلامت افتتاح خواهیم کرد .

دکتر داودی بیان داشت: عملیات اجرایی حدود 263 پروژه در دهه مبارک فجر 95 آغاز شد؛ برخی از پروژه ها پیشرفت بسیار خوبی دارند و برخی در حال ساخت هستند؛ امیدواریم که بتوانیم این تعداد پروژه ها را در سال 96 به بهره برداری برسانیم.

وی ابراز کرد: در حوزه درمان اقدامات بسیار خوبی از جمله ساخت 6 کلینیک ویژه در استان، 4 واحدLDR  (بخش زایمان توسعه یافته)، راه اندازی مرکز ناباروری برای نخستین بار در استان، 3 مرکز غربالگری سرطان، توسعه 6 مرکز اورژانس که مهمترین رکن خدمات درمانی است که انشاالله در ماههای پیش رو به بهره برداری خواهد رسید. دانشگاه تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا مردم در ابتدای ورود خود به بیمارستان وضعیت بهتری داشته باشند.

دکتر داودی در بخش دیگری از صحبت های خود به راه اندازی بخش الحاقی جدید بیمارستان جاسک با افزایش 32 تخت در طرح توسعه بیمارستان اشاره کرد و یادآور شد: با تکمیل و توسعه بیمارستان جاسک، خدمات درمانی نیز توسعه پیدا خواهد کرد و یکی از اولویت های دانشگاه سرعت دادن به ساخت بیمارستان 220 تخت خوابی در پردیس دانشگاه است که این بیمارستان می تواند بخشی از کمبود های تخت بیمارستانی در استان را مرتفع کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ابراز کرد: یکی از برنامه های هفته سلامت و روز مبعث، برگزاری نشست مشترکی با خیرین حوزه سلامت در خصوص جایگزینی بیمارستان شریعتی بندرعباس است که امیدواریم با حمایت های خیرین، پروژه بیمارستان زنان و زایمان شریعتی بندرعباس که حدود 40 درصد از آن ساخته شده است، با سرعت بیشتر تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

قائم مقام وزیر بهداشت در استان با بیان اینکه در حوزه آموزش نیز اقدامات قابل توجه ای انجام شده است افزود: افزایش حدود 2 هزار متر مربع فضای آموزشی به پردیس دانشگاه و 500 متر مربع فضای کلاسی و آزمایشگاهی در دانشکده بهداشت که در هفته سلامت بهره برداری خواهد شد، همچنین تکمیل دانشکده پرستاری و مامایی که جزو برنامه های سال 96 است که انشاالله به اتمام خواهد رسید و انشاالله بتوانیم پروژه هایی از قبیل ساخت دانشکده بهداشت، پیراپزشکی و دندانپزشکی در پردیس دانشگاه با حمایت سازمان برنامه و بودجه داشته باشیم.

دکتر داودی در پایان ابراز کرد: امیدواریم که هفته سلامت منجر به این شود که سازمان های بیمه گر هم به فکر مشکلات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان باشند و با پرداخت به موقع بدهی های خود به دانشگاه، در اجرای هر چه بهتر طرح تحول سلامت در استان هرمزگان همکاری کنند.

 

 

 

 

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦  |  کد خبر : ٧٥٦٥ | تعداد نمایش خبر : 148
 

 


خروج