صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


توسط رییس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) صورت گرفت:
عیادت از بیماران خاص همزمان با روز جهانی هموفیلی
 

همزمان با روز جهانی هموفیلی، دکتر حسنی آزاد؛ رییس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس از بیماران مرکز بیماری های خاص ابوریحان عیادت و دلجویی کرد و روند درمان بیماران و مسائل مرتبط با بیماری های خاص را مورد ارزیابی قرار داد.

دکتر مهدی حسنی آزاد با بیان این که مرکز بیماری های خاص ابوریحان که یکی از مراکز درمانی مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) می باشد، دارای 230 بیمار هموفیلی ثابت و 853 بیمار تالاسمی پرونده دار است، گفت: بخش بیماران خاص با 58 تخت فعال در دو شیفت صبح و عصر پذیرای بیماران تالاسمی و هموفیلی می باشد.

وی با بیان اینکه در بعضی روزها به دلیل پذیرش بیماران میهمان، پذیرش بیماران بیش از حد ظرفیت نیز صورت می پذیرد گفت: در این بخش جهت بیماران هموفیلی تزریق فاکتورهای انعقادی و برای بیماران تالاسمی تزریق خون و یا دسفرال انجام می گردد.

حسنی آزاد در ادامه افزود: بیماران هموفیلی به دلیل خونریزهای داخل مفصلی و آسیب های مفصلی، نیاز به فیزیوتراپی دارند که بدین منظور بخش فیزیوتراپی مرکز بیماری های خاص ابوریحان با 6 تخت فیزیوتراپی، یک تخت تراکشن، کابین لیزر درمانی به همراه اتاق تمرین درمانی با به کارگیری دستگاه های الکتریکی و دستگاه های ورزشی خدمات فیزیوتراپی را برای بیماران هموفیلی، تالاسمی و بیماران MS ارائه می دهد.

رییس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) در خاتمه گفت: از آنجا که  به لحاظ شرایط اقلیمی و ژنتیکی، شیوع بیماری های تالاسمی در جنوب کشور بیشتر می باشد و با توجه به نیاز استان، شبانه روزی شدن مرکز بیماری های خاص ابوریحان از برنامه های در دست اقدام می باشد.

 

 

 

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٦  |  کد خبر : ٧٥٥٣ | تعداد نمایش خبر : 252
 

 


خروج