صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


پذیرش 6 هزار و 800 بیمار در مراکز درمانی قشم/36 بیمار به بندرعباس اعزام شدند
 

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از مراجعه و پذیرش شش هزار و 873 بیمار در مراکز درمانی جزیره از 25 اسفند 95 تا ششم فروردین ماه 96 خبر داد.

دکتر حمیدرضا بهزادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان و رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: تعداد سه هزار و 473 نفر از این بیماران در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم پذیرش شدند که  36 نفر از آنان به بیمارستان بندر عباس اعزام شدند.

دکتر بهزادی ادامه داد: از این تعداد، چهار بیمار با اورژانس هوایی و بقیه از طریق دریا به بندرعباس منتقل شدند.

وی اظهار کرد: سه هزار و 400 نفر از مراجعه کنندگان در مراکز درمانی شهر درگهان و شش مرکز روستایی جزیره پذیرش شدند که دو هزار و 900 بیمار توسط پزشکان ویزیت شدند و 500 نفر باقی مانده نیز مادران بارداری بودند که به مراقبت های دوران بارداری نیاز داشتند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم از استقرار متخصص طب اورژانس برای نخستین بار در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهر قشم خبر داد و افزود: چهار متخصص طب اورژانس پیش از تعطیلات نوروز در این بیمارستان مستقر شده و فعالیت آنان در طول سال نیز استمرار خواهد داشت.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اجرایی خدمات سفر قشم همچنین از استقرار رادیولوژیست زن برای نخستین بار در بیمارستان قشم خبر داد.

بهزادی گفت: کلینیک تخصصی بیمارستان نیز از پنجم فرودین ماه کار خود را در این مرکز درمانی شروع کرده و هم اکنون خدمات توسط متخصصین اطفال، داخلی و زنان به بیماران ارائه می شود و این در حالی است که در بیشتر شهرستان ها کلینیک های تخصصی تا 15 فروردین تعطیل می باشند.

وی همچنین از فعالیت دو دندانپزشک در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهر قشم که برای نخستین بار از آغاز تعطیلات پایان سال شروع شده و در طول سال نیز با تعرفه های دولتی ادامه خواهد داشت، به  عنوان خدمتی نوین به مردم قشم و مسافران این جزیره نام برد.

جزیره قشم با 1500 کیلومتر مربع وسعت در تنگه هرمز واقع شده و 65 روستا دارد. سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی به این جزیره مسافرت کرده که بیشترین آمار سفرها به ایام نوروز مربوط می شود.

 

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٨ فروردين ١٣٩٦  |  کد خبر : ٧٣٤٥ | تعداد نمایش خبر : 216
 

 


خروج