صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


با حضور فناوران جوان استان هرمزگان ؛
مراسم اختتامیه جشنواره از ایده تا اختراع در بندرعباس برگزار شد
 

مراسم اختتامیه جشنواره از ایده تا اختراع با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و جمعی از فناوران جوان استان در سالن فارابی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر عبدالعظیم نجاتی زاده با بیان اینکه موضوع علم و فناوری مورد تایید همه بخش های نظام جمهوری اسلامی بوده است گفت : کشور ما در پیشرفت های علمی و پژوهش های دانشجویی رتبه 15 جهان را در اختیار دارد و در بین کشورهای خاورمیانه از لحاظ پژوهش در رتبه نخست قرار داریم .

نجاتی زاده افزود : طبق فرمایشات مسئولین کشور علم قدرت آفرین است و با علم از راه تولید فناوری و محصول می توانیم قدم های بزرگی برداریم و این راه پرفراز و نشیب نیازمند حمایت های زیادی است ؛ و نیاز است در این زمینه بیشتر فکر و سرمایه گذاری کنیم .

وی تصریح کرد دانشگاهها باید در جهت پیشبرد اهداف دانش بنیان با یکدیگر مشارکت بیشتری داشته باشند و لازمه شکل گرفتن اقتصاد دانش بنیان ، شکل گرفتن جامعه دانش بنیان است ؛ و امیدواریم بتوانیم جامعه ای مترقی ، مستقل و قدرتمند داشته باشیم .

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطر نشان کرد : بیش از 125 ایده خلاقانه و مبتکرانه از سراسر استان هرمزگان در بخشهای مختلف متخصصین ، دانشجویی ، دانش آموزی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از داوری توسط داوران جشنواره به بیش از 20 ایده برتر تندیس جشنواره ، لوح یادبود به همراه جوایز نفیس اهداء شد .

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٤  |  کد خبر : ٧٣٣ | تعداد نمایش خبر : 1565
 

 


خروج