صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) طرح مهم حوزه بهداشت در سال 95
 

عملیاتی شدن پرونده سلامت الکترونیک، توجه به کیفیت آموزش مراقبین سلامت، تقویت مراکز آموزش ی و نظارت‌ها و ساخت پایگاه‌ها و مراکز جامع خدمات سلامت مورد نیاز در سطح کشور از مهمترین اولویت‌ها و برنامه‌های حوزه بهداشت در سال 95 بود

در همین راستا عملکرد مرکز توسعه سلامت کیش در تشکیل پرونده سلامت کیشوندان در ارائه خدمات نوین نظام سلامت در سال95به شرح ذیل میباشد.

دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش:با آغاز طرح تحول نظام سلامت ،سرشماری جمعیت این طرح از اردیبهشت ماه سال 95آغاز شد و تا پایان این سال 32660کیشوند در سامانه یکپارچه سیب سرشماری و ثبت نام شدندو برای آنها پروندهالکترونیک سلامت تشکیل شد.

رضانیا تصریح کرد :جهت دسترسی عادلانه کیشوندان گرامی به خدمات سلامت ،از طریق برونسپاری ،دو پایگاه سلامت در شهرک صدف و کمپ سحر افتتاح و تجهیز شد.

 

وی از سامانه یکپارچه سیب به عنوان یکی از مهمترین طرح‌های اجرایی حوزه بهداشت در سال جاری یاد کرد و افزود: با راه‌اندازی این سامانه که در راستای ارائه خدمات بهداشتی درمانی در قالب برنامه‌ها و پروژه‌های تحول نظام سلامت اجرا می‌شود، تمام اطلاعات مربوط به خانوارها، نوع خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز در مراکز و پایگاه‌های سلامت جامعه و پایگاه ها در این سامانه وارد و ثبت می‌شود و تمامی پوشه‌های خانوار و دفاتر مربوط به خدمات و برنامه‌های بهداشتی درمانی جمع ‌آوری میشود.

این مسئول ادامه داد: با راه اندازی این سامانه تمام ثبت‌ها از شیوه کاغذی به الکترونیکی تبدیل می‌شود و دسترسی به اطلاعات بیماران با سهولت و دقت بیشتری انجام خواهد شد.

دکتر رضانیا اعلام کرد :در مجموع تعداد105930واحد خدمت از آغاز طرح تا پایان سال 95در مرکز سلامت جامعه بوعلی و پایگاههای صدف و سحر به کیشوندان عزیز ارائه شده .

وی عنوان کرد :تعداد10713نفر از کیشوندان حداقل یک بار از خدمات نوین طرح تحول نظام سلامت در این مدت استفاده نموده اند که معادل 8/32درصد از کل جمعیت کیشوندان محترم میباشد.

رضانیا در پایان ابراز امیواری کرد که در سال جدید بتوانیم با تمام توان ضمن ادغام خدمات جدید طرح تحول سلامت در نظام ارائه خدمات مراکز و پایگاه های سلامت جزیره کیش ،خدمتگزاران لایقی برای مردم عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم .

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ اسفند ١٣٩٥  |  کد خبر : ٧٢٦٧ | تعداد نمایش خبر : 115
 

 


خروج