صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


ارزیابی بهداشت و درمان بخش رویدر با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
 

دکتر داودی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به همراه اعضاء هیئت رییسه دانشگاه در سفر به شرق استان از مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت منطقه کهورستان و رویدر بازدید کرد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان در ابتدای سفر، با حضور در مرکز بهداشتی درمانی کهورستان و بازدید یک ساعته از این مرکز، نحوه خدمت رسانی به مردم را مورد بررسی قرار داد .

دکتر داودی در گفتگو با پزشک مرکز بهداشتی درمانی کهورستان، پس از دریافت اطلاعات مربوط به آمار جمعیتی منطقه، کودکان زیر 5 سال، مادران باردار، میانسالان، سالمندان و تعداد بیماران مختلف از جمله افراد دیابتی و تعداد حد انتظار ابتلا به دیابت در جمعیت تحت پوشش، به ارائه خدمات بهداشتی درمانی مطلوب و ایجاد رضایتمندی در مراجعه کنندگان و مردم منطقه تأکید کرد.

وی در جمع کارکنان شاغل در این مرکز افزود: با توجه به مهاجرت اتباع خارجه به منطقه باید به مالاریا فکر کنید. حتماً پیشگیری از بیماری های واگیر از جمله سل و ایدز و بیماری های غیر واگیر از جمله دیابت، فشار خون و قلب و عروق که شایعترین علت مرگ در دنیا و از جمله ایران هستند را در برنامه های خود داشته باشید.

دکتر داودی بر حضور پزشک در جمع مردم و جلسات روستا تأکید کرد و اظهار داشت: پزشک باید با مردم منطقه ارتباط نزدیکتری داشته باشد؛ در جلسات دهیاری شرکت کند؛ با حضور در مدارس، نماز جمعه و برنامه هایی که با مشارکت مردم برگزار می شود و با آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مشکلات بهداشت و درمان روستا را حل نماید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ادامه با حضور در واحد دندانپزشکی و گفتگو با دندانپزشک مستقر در این مرکز، از روند ارائه خدمات دندانپزشکی مطلع شد. در پایان از مرکز تسهیلات زایمانی بازدید کرد و پس از گفتگو با مامای شاغل در این مرکز با اشاره به اهمیت سلامت مادران به همراهی و همکاری ماماها با مادران در جهت ارتقاء سلامت مادر و کودک تأکید کرد .

وی در ادامه سفر به کهورستان، از مراکز عرضه و فروش مواد غذایی بین راهی بازدید کرد و از واحد بهداشت محیط مرکز بهداشتی درمانی کهورستان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلفات بهداشتی، نسبت به  اخطاریه و پلمپ محل مورد نظر اقدام شود .

دکتر داودی در ادامه سفر با حضور در روستای رودبار از توابع بخش رویدر در محل احداث مرکز بهداشتی درمانی این روستا که با مشارکت خیرین و دانشگاه در حال ساخت است حضور یافت و ابراز کرد: 50 درصد عملیات ساخت این مرکز در سال 88 توسط خیرین انجام شد و به علت کمبود اعتبارات تاکنون مراحل ساخت این پروژه متوقف شده بود .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: خوشبختانه عملیات تکمیل و ساخت این مرکز از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آغاز شده و پیش بینی می شود تا 15 بهمن  امسال به بهره برداری برسد.

دکتر داودی در پایان این سفر یک روزه با حضور در رویدر از بخش های مختلف داروخانه، مطب پزشک، آزمایشگاه، رادیولوژی، مرکز تسهیلات زایمانی و پانسیون پزشکان مرکز بهداشتی درمانی رویدر بازدید کرد .

وی پس از دیدار با بخشدار، شورای اسلامی و خیرین بخش رویدر در جلسه ای که در سالن اجتماعات بخشداری برگزار شد شرکت کرد .

رحیمی؛ بخشدار بخش رویدر ضمن تشکر از حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، بر اهمیت بخش بهداشت و درمان و توسعه ارائه خدمات در این بخش تأکید کرد و گفت: اقدامات مؤثر و ارزشمندی که در سطح ملی، استان و شهرستان اتفاق افتاده، در بخش رویدر هم همانند سایر استان صورت گرفته است.

رحیمی افزود: اقداماتی از جمله شبانه روزی شدن مرکز بهداشتی درمانی رویدر، افزایش پزشکان و راه اندازی واحد دندانپزشکی رضایتمندی مردم منطقه را به همراه داشته است .

وی عنوان کرد: هیچ توسعه پایداری شکل نخواهد گرفت مگر با توسعه بخش بهداشت و درمان و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم. همچنین طرح تحول سلامت از برنامه های مهم و پیشگام دولت تدبیر و امید بود.

جمالی؛ عضو شورای اسلامی بخش رویدر گفت: با تلاش بخش مدیریتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر خمیر، شاهد ارتقاء سطح سلامت در رویدر هستیم. با حضور نیروهایی توانمند در حوزه بهداشت و درمان شهرستان، بیشتر مصوبات جلسات شورای اداری محقق شده است .

دکتر غلامعلی جاودان؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این جلسه گفت: بازدید ها به ما انگیزه و انرژی می دهد؛ به همراه معاونین و سایر همکاران، پیگیر 2 برنامه پیشگیری و کنترل بیماریها و سلامت و جمعیت خانواده هستیم و از نزدیک منطقه را مورد پایش و ارزیابی قرار می دهیم.

دکتر جاودان یادآور شد: در راستای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، معاونت بهداشتی دانشگاه در سطح روستاهها خدمات مراقبت و پیشگیری در خصوص بیماری های غیر واگیر را در اولویت کاری خود دارد.  

وی ابراز کرد: 76 درصد مرگ و میرهای سنین بین 30 تا 50 سال ناشی از بروز بیماریهای غیر واگیر است و علاوه بر تحمیل هزینه های مالی برای خانواده ها، آماری نگران کننده است.

دکتر داودی اظهار کرد: با توجه به مرز گسترده استان، آمار بالای ایدز و ریسک خطر پذیری در زمینه بیماریهای غیر واگیر، امیدواریم بتوانیم در پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر خدماتی انجام دهیم.

دکتر شکری زاده؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر از نصب و راه اندازی رادیولوژی جدید مرکز بهداشتی درمانی رویدر خبر داد و عنوان کرد: هم اکنون 4 پزشک و 21 کارمند به صورت شبانه روزی در مرکز بهداشتی درمانی رویدر مشغول به فعالیت هستند.

وی ابراز کرد: به زودی بخشی از تجهیزات آزمایشگاهی خریداری شده، در واحد آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی رویدر مستقر خواهد شد و سایر آزمایشاتی که در گذشته انجام نمی شد، در این آزمایشگاه انجام خواهد شد.

دکتر داودی در نشست صمیمانه با بخشدار، شورای اسلامی بخش و خیرین بخش رویدر از تلاش های خیرین در بخش بهداشت و درمان منطقه تقدیر و تشکر کرد و گفت: همکاری و همراهی خیرین با دانشگاه باعث دلگرمی مسئولان و کارکنان بهداشت و درمان در ارائه خدمت هر چه بهتر در منطقه خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: امیدواریم تا پایان بهمن ماه شاهد بهره برداری مرکز بهداشتی درمانی رودبار باشیم و بهترین خدمات را به مردم روستاهای منطقه ارائه نماییم.

وی اظهار داشت: بخش رویدر نیازمند تقویت نیروی انسانی است؛ توسعه شهری، مطالبات و درخواست های مردم را تغییر و نیازهایشان را جدیدتر می کند و دانشگاه باید بر اساس مطالبه خواهی شبکه بهداشت و درمان بندرخمیر نسبت به توسعه خدمات در منطقه تلاش کند که خوشبختانه فعالیت ها به گونه ای است که شاهد رشد سطح خدمات بهداشت و درمان در رویدر هستیم .

 

دکتر داودی با اشاره به بررسی و پیگیری توسعه ارائه خدمات بهداشت و درمان در بخش رویدر از طریق وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطر نشان کرد: انشاالله با همکاری خیرین و تلاش همکاران در دانشگاه شاهد ارائه خدمات مطلوب بهداشت و درمان در منطقه باشیم.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥  |  کد خبر : ٦٦٤٦ | تعداد نمایش خبر : 450
 

 


خروج