صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


پایان اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی در مدارس ابتدایی شهرستان بندرعباس
 

دکتر بلوچی؛ مسئول واحد بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس از پایان اجرای مرحله سوم طرح ملی وارنیش فلوراید ارتقای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی سال تحصیلی 96-95 جهت 70 هزار و 233 نفر دانش آموز مقطع ابتدایی در این شهرستان خبر داد.

 دکتر بلوچی افزود: در راستای ارتقاء سلامت دهان و دندان، مرحله سوم طرح ملی وارنیش فلوراید از 20 آذر ماه  بمدت 15 روز در سطح مدارس 6 پایه ابتدایی شهرستان بندرعباس شروع شده بود که با موفقیت به پایان رسید. در این طرح فقط پایه اول ابتدایی مورد معاینه قرار گرفت.

وی اظهار کرد: طرح کشیدن ژل مخصوص روی دندان (وارنیش فلورایدتراپی) با هدف پیشگیری اصولی از پوسیدگی های دندانی، در 204 مدارس شهری و 240 مدارس در روستا، تحت پوشش برنامه وارنیش فلوراید انجام شد.

مسئول واحد بهداشت دهان و دندان شهرستان بندرعباس در ادامه تصریح کرد: وارنیش فلوراید، ماده ای نیمه جامد و چسبنده می باشد که به صورت یک پوشش محافظ بر روی دندان مالیده می شود و پس از تماس با بزاق سخت شده و در نتیجه فرصت زیادی برای تأثیر دارد و باعث استحکام و افزایش مقاومت دندان ها در برابر پوسیدگی می شود .

دکتر بلوچی به پایان مرحله سوم طرح وارنیش فلوراید تراپی در مدارس ابتدایی دخترانه و پسرانه شهرستان بندرعباس اشاره کرد و گفت: در مرحله سوم اجرای این طرح  تعداد 53 هزار و 41 نفر دانش آموز توسط 147 نفر کارشناس مراقب در سطح شهر بندرعباس و تعداد 17 هزار و 192 نفر دانش آموز با حضور 187 نفر بهورز در سطح روستاهای بندرعباس، از این طرح بهره مند شدند.

 

دکتر بلوچی خاطر نشان کرد: تعداد 10 هزار و 79 نفر در شهر و 3 هزار و 115 نفر دانش آموز در روستا در مقطع اول ابتدایی معاینه شدند. طی این برنامه 100 % دانش آموزان مقطع اول ابتدایی به صورت کامل تحت پوشش برنامه وارنیش فلوراید قرار گرفتند.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥  |  کد خبر : ٦٦٤٤ | تعداد نمایش خبر : 157
 

 


خروج