صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


در بازدید دکتر شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و وقائم مقام وزیر در استان هرمزگان :
وضعیت بهداشتی و درمانی جزیره قشم ارزیابی شد
 

در بازدید دکتر شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و وقائم مقام وزیر در استان هرمزگان :

وضعیت بهداشتی و درمانی جزیره قشم ارزیابی شد

 

دکتر محمد شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس در دومین روز از آغاز سال 1394 از جزیره زیبای قشم دیدن کرد و وضعیت بهداشتی و درمانی این منطقه را مورد ارزیابی قرارداد.

وی با اشاره به موقعیت جزیره قشم و سفر میهمانان نوروزی به این شهرگفت: هرساله بین 2 تا 5 میلیون نفر با هدف گردش و خرید از جزیره زیبای قشم دیدن می کنند که طبیعتا این منطقه باید زیرساختهای مناسب برای پذیرایی از این جمعیت چشمگیر را داشته باشد و در همین راستا بازدیدی از این جزیره انجام شد و وضعیت بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مورد بررسی قرار گرفت.

وی از وضعیت بهداشت محیط و ساماندهی میهمانان نوروزی ابراز خرسندی کرد و گفت : امیدواریم در سال آینده با ایجاد کمپینگ های نوروزی توسط منطقه آزاد قشم بتوانیم خدمات مطلوبتری به میهمانان نوروزی ارائه کنیم.

دکتر شکاری افزود: خوشبختانه سازمان منطقه آزاد قشم ، فرمانداری این شهر و مجموعه شهرداریهای جزیره قشم اقدامات خوبی در خصوص زیباسازی و تغییرات مبلمان شهری انجام دادند که نسبت به سالهای گذشته کاملا مشهود است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در حاشیه این بازدید با مهندس مومنی مدیرعامل منطقه آزاد قشم دیدار و گفتگو کرد.

دراین نشست شاخص ها و محورهای مختلف و مهم بهداشتی و درمانی، برنامه های تحول نظام سلامت ، موضوع گردشگری و توریسم سلامت از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان مطرح شد.

دکتر شکاری محور اصلی این بحث و گفتگو را واگذاری بیمارستان 140 تختخوابی پیامبر اعظم (ص) قشم اعلام کرد و گفت : این بیمارستان تکمیل و آماده بهره برداری است که خوشبختانه با پیشنهاد ما در خصوص ادغام بیمارستان فاطمه الزهرا (س) قشم با این بیمارستان موافقت شد.

وی افزود : بزودی و در کوتاهترین زمان ممکن تفاهم نامه ادغام این دو بیمارستان نوشته خواهد شد و قطعا با این کار شاخصهای بهداشتی و درمانی و سطح ارائه خدمات فوق تخصصی و تخصصی در این جزیره ارتقاء پیدا می کند.

این مقام مسئول گفت : با ادغام بیمارستان فاطمه الزهرا (س) و بیمارستان پیامبر اعظم (ص) رضایتمندی بیشتری در مردم عزیز این جزیره ایجاد خواهد شد و شهروندان محترم می توانند بطور کامل از بسته های محتلف اجرای طرح تحول نظام سلامت در جزیره زیبای قشم استفاده کنند.

دکتر شکاری با اشاره به راه اندازی بیمارستان 140 تختخوابی منطقه آزاد قشم گفت : در خصوص بهره برداری هرچه بهتر از این بیمارستان دستگاههای نظیر سی تی اسکن ، ام آر آی و دیگر تجهیزات پزشکی لازم خریداری شده است که تا 3 ماه آینده نصب و راه اندازی خواهند شد و با این اقدامات ارائه خدمات فوق تخصصی و تخصصی در بحث بهداشت و درمان این شهر به استانداردهای لازم می رسد.

وی از تعمیر ، بازسازی و تجهیز کامل آمبولانس دریایی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان خبرداد و گفت در ایام نوروز این آمبولانس بطور کامل در خدمت مردم و میهمانان عزیز خواهد بود.

قائم مقام وزیر در استان هرمزگان در پایان ، نتیجه این دیدار را سازنده دانست و اظهار داشت با دیدگاههای خوبی که مدیرعامل منطقه آزاد قشم در خصوص ارتقاء سطح شاخصهای بهداشتی و درمانی این شهر دارند و با همکاری و تعامل دو جانبه مشکلات و کمبودهای فعلی بزودی برطرف خواهد شد.

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣ فروردين ١٣٩٤  |  کد خبر : ١٢٩ | تعداد نمایش خبر : 3151
 

 


خروج