صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


دکتر شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در اجلاس مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان گفت :
پیشرفت بهداشت و درمان کشور مرهون سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری، حمایتهای دولت تدبیر و امید، شجاعت و تلاش وزیر بهداشت و درمان است .
 

دومین روز از اجلاس مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان هرمزگان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و اعضای هئیت رئیسه دانشگاه در محل سالن کنفرانس معاونت بهداشت استان هرمزگان برگزار شد .

دکتر محمد شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و قائم مقام وزیر در استان هرمزگان در این نشست با تشکر از حضور مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان هرمزگان و تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت : امروز 24 خرداد ماه سالگرد استقرار عقلانیت ، دولت تدبیر و امید و در حقیقت پیشرفت و موفقیت در بخش بهداشت و درمان کشور است که این مهم مرهون سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری، حمایتهای دولت تدبیر و امید، شجاعت  و تلاش وزیر بهداشت و درمان است .

دکتر شکاری با اشاره به شیوع دوباره بیماریهای نو پدید وباز پدید کرونا ویروس ، سندرم مرس و عفونتهای تنفسی در کره جنوبی گفت : با توجه به اینکه بیش از 150 مورد تاکنون در این شناسایی شده است لازم است مدیران شبکه های بهداشت درمان بخصوص درشهرستان های کیش و قشم به لحاظ موقعیت اقلیمی توجه بیشتری به ورود مسافران داشته باشند.

وی با اشاره به سفر اخیر خود و بازدید از شهرستان جاسک و کمبود آب آشامیدنی در این منطقه و استان هرمزگان گفت : با توجه به وضعیت آب آشامیدنی استان هرمزگان و کمبود آب در بعضی از شهرستانها باید توجه بیشتری به پیشگیری از بیماریهای منتقله از آب و غذا و رعایت بهداشت فردی داشته باشیم.

دکتر شکاری افزود : با توجه به این وضعیت باید روی آبی که بوسیله تانکرهای سیار در اختیار این عزیزان

قرار می گیرد نظارت بیشتری شود تا کلرزنی مناسبی داشته باشند که خدای نکرده بیماریهای روده ای شیوع پیدا نکند.

این مقام مسئول از وضعیت خوب و پایدار شاخص مادران باردار سخن گفت و تاکید کرد با تلاش همکاران در دوسال آینده این مسئله بهبود بهتری پیدا خواهد کرد.

قائم مقام وزیر استان هرمزگان در استان هرمزگان در پایان از معاونین و مدیران خود خواست تا پایان ماه مبارک رمضان در شهرهای بندرعباس ، میناب ، حاجی آباد ، بندرلنگه ، قشم و رودان حداقل 60 تخت روانپزشکی راه اندازی شود و این موضوع در دستور کار این اجلاس قرار گیرد .

دکتر میرزاده معاون بهداشتی استان با اشاره به ارتقاء سطح شاخصهای روانپزشکی و روانشناسی حاشیه شهرهای استان هرمزگان گفت : با مجوزهایی که دریافت کردیم بزودی نیروهای روانشناس در سال جاری و سال آینده در سطح استان هرمزگان مستقر می شوند.

وی در خصوص تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه های سطح استان هرمزگان گفت : در حال حاضر 166 آزمایشگاه در سطح استان فعال هستند که از نظر نیرو و تجهیزات وضعیت خوبی دارند ولی نیاز است این آزمایشگاه ها بیشتر تقویت شوند و باید به آزمایشگاههایی که در مرکز بخشها و یا مرکز شهرها قرار دارند توجه بیشتری شود .

معاون بهداشتی استان با اشاره به وضعیت بهداشتی آب در روستاها تصریح کرد : حدود 400 روستا در سطح استان هرمزگان وضعیت آب مناسبی ندارند یا اصلا آب ندارند که باید به این مسئله توجه شود و درهمین راستا با مدیر کل آب و فاضلاب روستایی و مدیران شبکه های بهداشت و درمان شرق استان جلسه ای برگزار خواهیم کرد و مسائل و مشکلات آب این مناطق مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

دکتر نجاتی زاده معاون علوم و تحقیقات و فن آوری دانشگاه نیز در این جلسه از لزوم و اهمیت اجرای برنامه SDH سخن گفت و افزود : با توجه به فراوانی بیماریهای غیر واگیر و پیر شدن جمعیت که متاسفانه جامعه پیر لقب سالهای آتی ما خواهد بود و اینکه این موضوع  کم کم دارد به مرز 12 در صد می رسد نیاز است موضوع SDH با مشارکت دیگر ارگانها اجرایی تر شود تا بتوانیم در سطح ارتقاء سلامت جامعه موفق باشیم .

دکتر حیرانی معاون درمان دانشگاه در این اجلاس گفت :با توجه به اهمیت موضوع از سال جاری باید کلیه پروژه های در دست اقدام احداث و به بهره برداری برسد .

وی در این رابطه گفت : توسعه اورژانسهای بیمارستانی ، توسعه درمانگاه های تخصصی ، مرکز جامع سرطان ،

ایجاد بلوکهای زایمانی ، توسعه  بخشهای    ویژه  ICUو NICU در شهرستان میناب توسعه اورژانسهای بیمارستان شهرستان حاجی آباد و قشم – توسعه تختهای ویژه ICU و توسعه درمانگاههای تخصصی در شهرستان جاسک -  توسعه تختهای روانپزشکی و درمانگاه تخصصی در بیمارستان شهید بهشتی بندرلنگه - توسعه اورژانس بندر خمیر و همچنین توسعه درمانگاههای تخصصی در شهرستان رودان در دستور کار قرار دارد که انشاالله تا پایان سال جاری احداث و به بهره برداری خواهد رسید  .

معاون درمان دانشگاه تاکید کرد : احداث در مانگاههای تیپ در سطح استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و   

مهم است در جایی تاسیس شوند که به راحتی در دسترس مردم باشند که این طرح  نماد اجرای برنامه تحول نظام سلامت در استان خواهد بود .

دکتر حیرانی اذعان کرد : با همکاری و تلاش همکاران و حمایتهای دکتر شکاری رئیس دانشگاه توانستیم در

خصوص برنامه حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم رتبه برتر را در کشور کسب کنیم و در اجلاس

معاونین درمان دانشگاهها که 7 و 8 خرداد ماه در شهرستان اصفهان برگزار شد مورد تقدیر قرار گرفته و همچنین  

 تجربیات موفق خود را در اختیار سایر دانشگاه ها قرار دادیم .

وی گفت : معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در حوزه "بیان چالش های سیاستگزاری و ارائه راهکارها در خصوص تقویت و تداوم برنامه تحول نظام سلامت" مقام نخست کشور را کسب کرد .

این مقام مسئول در پایان گفت : در حال حاضر در شهرستانهای تابعه استان هرمزگان تعداد 129 نفر پزشک

متخصص دربیمارستانهای دانشگاهی فعالیت دارند که از این تعداد 94 نفر در برنامه ماندگاری پزشکان مشارکت دارند .

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٤  |  کد خبر : ١٠٤٦ | تعداد نمایش خبر : 2230
 

 


خروج